E-Bülten

İsim Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

KOCAELİ Hava Durumu

KOCAELİ KOCAELİ

İstatistikler

  • Bugün Gösterim16.736
  • Ziyaretçi Genel14.095.577
  • Toplam Gösterim24.663.759
  • Online Sayısı15
Hakan BIÇAKÇI

8 Mart 2018 Perşembe Saat: 12:55

KADIN KÜKREMELİ!..

Hakan BIÇAKÇI

Güzelim, aşkım, sevgilim, bir tanem, nur tanem, bebeğim vb. güzellemeler onlar için. Aynı zamanda cenneti dahi ayaklarının altına serdiğimiz kadın. Bu övgüleri hak eden kadını anlamak, empati kurmak ve gerekli özeni göstermek hepimizin görevi olmalıdır. Erkeğin egosunda kaynaklı güce dayalı egemenliği; tarihler boyu sürmüş, aynı zamanda dinsel argümanlar üzerinde de etkisini göstermiştir. Hiçbir semavi din, kadını erkeğin gerisine itmezken, hele hele peygamberimizin kadına bakışı ortada dururken; hala bazı dini gelenek ve söylemler, kadını eşit yaradılış haklarından alıkoymuş ve koymaya devam etmektedir.
Kadın mutlu ise..
Kadın mutlu ise; aile mutlu, toplum mutlu, ülke mutlu, dünya mutludur. Hiçbir kadın mutlu olduğu bir yuvaya ihanet etmez! İhaneti de asla kabullenemez! Erkek egemen toplumların kadına ve kadın haklarına bakışı, erkeksidir. Hala toplumumuzda kadını, bir meta gibi sahiplenen ve gerekirse darp etme yetkisini kendinde gören erkeklerin varlığına her gün şahit olmaktayız.
Kadın hakları..
Kadın hakları, yüz yıllardır engellenmiş ve hala engellenmesine devam edilmektedir. TBMM’nde kadın vekil sayısı, sivil toplum örgütlerinde, devlet teşekküllerinde, siyasi partilerin yönetim kurullarında yer alan kadın sayısına bakıldığında; ülkenin, kadına biçtiği değer hakkında bir istatistik sonuca varabiliyorsunuz. Erkek egemenliğinde, kadın haklarının eşitlenmesini beklemek; çok iyimserlik olur.
Kadın ne yapmalı..
“Ey şair bana yağmurdan bahsetme, yağdır” diyen Şair Viktor Hugo’nun bu ünlü sözünden kadınlarda nasip almalıdır. Dayak yiyor susuyor, aşağılanıyor susuyor, itilip kalkılıyor yine susuyor. Kadın şikâyet etmekten vazgeçmeli, gerektiğinde kükremesini bilmelidir. Kadına, sadece öbür dünyada bir cennet layık görülmemeli, bu dünyada da cenneti yaşamalıdır.
8 Mart dünya kadın günü dolayısı ile tüm kadınlarımızın ve Çağdaş Medya grubunda çalışan emekçi kadınlarımızın bu anlamlı günlerini tebrik eder; sevgi, saygı ve hürmetlerimi sunarım.
Sevgi ile yaklaşalım, kadınlarımıza…


Yazı Yorumları ( 0 Adet)

Adınız :
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?
 

Gölcük Postası Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları