Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Armağan TEKE
Armağan TEKE

Parkın görüntüsü şimdi daha güzel

16 Nisan 2018 Saat: 14:01

İlçemizin en çok ilgi çeken yerlerinden olan Değirmendere, önümüzdeki yaz aylarını da hareketli geçireceğe benziyor. Şimdiden vatandaşların ilgi gösterdiği beldede, vatandaşların dile getirdiği bazı eksikliklerin giderilmesi, bu şirin beldeye olan ilginin daha da artmasında etkili olacaktır. Daha önce yazmış olduğum ve Değirmendere’ye gelen vatandaşların da dile getirmiş olduğu ortak bir beklentiye tercüman olmuş, Çınarlık Meydanı’nda bulunan parkın bakımdan geçirilmesinin gerekliliğini ifade etmiştim.

 Çınarlık Meydanı’nda bulunan ve ahşap heykellerin sergilenmiş olduğu parkın, bir süreden beri yapılan çalışmalarla birlikte daha güzel bir görünüme kavuşması, beni olduğu kadar, Değirmendere sahiline gelen konukları da tahmin ediyorum memnun etmiştir. Önceleri parkta bulunan yeşil alanlardaki bakımsızlığın, yapılan çalışmalarla yerini daha güzel bir görünüme bıraktığı görülüyor. Burada bulunan parkı, hem sahile gelen vatandaşların yakınından veya içinden geçtiği ve dinlendiği bir yer olması, hem de Uluslararası Zühtü Müridoğlu Ahşap Heykel Sempozyumu’nda yapılan sanat eserlerinin sergilenmesi ile daha farklı kılıyor.   

 Parkta yapılan bakım çalışmalarının idamesi ise yetkili ekiplerin olduğu kadar, vatandaşlara da görev düşüyor. Parkın temiz kalması, yeşil doğanın korunması bizlerin elinde. Bu nedenle bakım çalışmalarına verebileceğimiz en büyük katkı, orada bulunan bitki örtüsünün korunması. Parkın bu görüntüsü beldeye yakışır bir hal almış. Tarihi Yalı Evleri ile önümüzdeki dönemde çok sayıda misafiri ağırlamaya hazırlanan Değirmendere’nin, bölgenin cazibe merkezi olarak kalmasında ve bundan sonra da bu şekilde anılmasına katkıda bulunmak amacımız olmalı.

 Parktan konu açılmışken bir konuya daha değinmek istiyorum. Burada sergilenen ahşap heykeller, birbirinden değerli sanatçıların emekleri sonrasında hayat buluyor. Gerek yurtdışından, gerekse yurtiçinden her yıl Değirmendere’ye gelen sanatçıların, beldeye katkı sunabilmek adına yapmış oldukları çalışma sonrasında bu değerli sanat eserleri ortaya çıkıyor. Bizlere düşen ise yapılan sanat eserlerine sahip çıkmak olmalı. Böylece gelecek nesillerin sanatla buluşmasına katkı sağlamış olmakla birlikte, sanat eserleri yapılırken verilen emeği de unutmamış oluruz.

 Anlamlı proje

İlçemizdeki meslek liselerinde yürütülen ‘Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor’ Projesi kapsamındaöğrenciler, öğretmenleriyle birlikte, okulun bulunduğu mahallede, ilçede veya köylerde tespit edilen belirli sayıdaki ihtiyaç sahibi durumundaki kişilerin evlerinin bölümlerinin küçük bakım ve onarımlarının, eskimiş durumdaki eşyalarının tamir ya da değişim gerektiren küçük onarımlarının toplum hizmeti kapsamında belirli bir plan ve proje dahilinde yerel imkanlarla gerçekleştiriyor. Yardımlaşma, paylaşma, birlik ve beraberlik duygularının oldukça fazla hissedildiği projeye katkıda bulunan herkese teşekkür etmek gerekiyor.

 

 

 

 

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

Geçen haftanın ardından…18 Kasım 2018 Saat: 14:03
Kitap okumada örnek olunmalı16 Kasım 2018 Saat: 14:39
Kurslar bu yılda yoğun ilgi görüyor15 Kasım 2018 Saat: 13:38
Önce kurallara uyulmalı14 Kasım 2018 Saat: 14:34
Sağlığın kıymeti bilinmeli13 Kasım 2018 Saat: 15:04
Tüm Yazıları
Yukarı ↑