Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Armağan TEKE
Armağan TEKE

Bayram pazarı ile gelen canlılık

13 Haziran 2018 Saat: 14:53

 Ramazan Bayramı öncesinde ilçemizde hareketlilik yaşanmaya başladı. Bayram pazarının kurumasıyla birlikte esnaflarda daha da canlılık ve hareketlilik beklenirken, vatandaşlarda her bayram öncesinde geleneksel hale gelen bayram pazarının kurulmasını bekliyordu. Bu bayram öncesinde diğer bayramlara nazaran biraz daha erken kurulan bayram pazarının diğerlerinde olduğu gibi ilçe ekonomisine katkı sunması bekleniyor.

 Ramazanın ilk başladığı günlere nazaran son günlerde sıcak havalar oruç tutan vatandaşları biraz daha fazla etkilese de, artık mübarek Ramazan ayının da sonuna gelmiş bulunuyoruz. İlçemizde hizmet veren esnaflar, Gölcük’te yaşayan vatandaşların diğer günlerde, alışveriş için İzmit’i daha çok tercih ettiklerini, bayram pazarının kurulmasıyla birlikte ilçemizdeki ekonomik hareketliliğin aratacağını ifade ederek, pazarın ilçe ticareti adına çok faydalı olduğunu konusunda hemfikir görünüyor.

 İlçemizde kurulan bayram pazarı ayrı bir önem taşıyor. Bayram pazarının kurulması ile birlikte, şehir merkezi adeta bambaşka bir kimliğe bürünüyor. Bayram pazarı ile birlikte, ilçe ticaretinde sanki yeniden bir canlanma başlıyor. İlçemizde yaşayan vatandaşlarda kurulan bayram pazarına büyük ilgi göstererek, alışverişlerini ilçemizde yapmaya özen gösteriyorlar. Gölcükte yaşayan vatandaşların Ramazan ayında daha çok gıda üzerine yapmış olduğu alışverişler, Ramazan Bayramı’nın yaklaşmasıyla birlikte giyim üzerine de yönelebilecektir. Vatandaşların bayram alışverişlerine başlamasıyla birlikte ilçemizde ekonomik olarak canlılık başlaması ve bununla birlikte esnaflarında yüzünün gülmesi bekleniyor.

 Ramazan ayında ilçemizdeki ticaretin biraz daha durgun geçtiğini belirten esnaflar için yalnızca bayram pazarının kurulmuş olduğu alandaki esnaflar için değil diğer esnaflara da olumlu katkı yapması bekleniyor. Sokaklarda esnafların getirmiş olduğu canlılık şehrimize ayrı bir renk katıyor. Bayram pazarının kurulmuş olduğu ilk gün sabah saatlerinde yaşanan sessizlik, ilerleyen saatlerde yerini vatandaşların oluşturduğu kalabalığa bırakıyor.

 Bazı vatandaşlar ise bayram pazarının şehir merkezi yerine eski Gazi Ortaokulu’nun bulunduğu ve araçların otopark olarak kullanmış olduğu yere kurulmasının, şehir merkezindeki araç trafiğinin de etkilenmemesi ve vatandaşların daha rahat alışveriş yapabilmeleri açısından faydalı olacağını düşünüyor.

 İlçemizde dini bayramlar öncesinde kurulan Bayram Pazarı, Gölcüklüler için bir geleneksel hale gelmenin yanında özellikle bugün yoğunluğun daha da artması bekleniyor. Vatandaşların bayram alışverişlerine başlamasıyla birlikte esnafların eski temposunu yakalayacağını ve bununda esnafların yüzünü güldüreceğini düşünüyor ve diliyorum. Gölcük’te yaşayan vatandaşların alışverişlerini ilçemizde yapması, ilçemizdeki ticaretin canlanmasına katkıda bulunacağı gibi ilçe ekonomisine de fayda sağlayacaktır. Gelenekselleşen bayram pazarı, ekonomiye katkı sağladığı gibi vatandaşların alışverişleri içinde büyük kolaylık olmaktadır. 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

Ormanlar geleceğe mirastır20 Mart 2019 Saat: 16:39
Geri dönüşümle ekonomik kazanım19 Mart 2019 Saat: 15:41
Yaşlılara saygı herkesin görevi18 Mart 2019 Saat: 14:25
Geçen haftanın ardından…17 Mart 2019 Saat: 14:35
Tüm Yazıları
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklıklazer epilasyonAnkara evden eve nakliyat
Yukarı ↑