Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Armağan TEKE
Armağan TEKE

Otoparkta görülen sorunlar

11 Temmuz 2018 Saat: 12:30

Gölcük’te artan nüfusla doğru orantılı olarak, araç sayısında da artış gözlemleniyor. Araç sayısının artmasına bağlı olarak ta, otopark ihtiyaçları doğuyor. Bu amaçla ilçemizde uzun bir süreden beri eski Gazi Ortaokulu’nun bulunduğu alan, otopark olarak hizmet veriyor. Bununla birlikte katlı ve kapalı otopark, 17 Ağustos kapalı otoparkı da vatandaşların hizmetine sunulanlar arasında yer alıyor. Son olarak Donanma Caddesi’ndeki alan da araç sürücüleri tarafından otopark olarak kullanılmaya başlandı. Yapılan çalışmalar, hatalı araç parklarını önlemek ve ilçemizdeki otopark ihtiyacını gidermek adına gerçekleştirildi.

 Geçtiğimiz yıllarda, karşılığında beş yeni okul yapılması sözüyle alınan Gazi Ortaokulu’nun arsası, okul yıkıldıktan sonra bir süre boş kalmış, yapılan görüş alışverişleri sonucunda, ilçemizin sorunları da göz önüne alınarak bu alanın otopark olarak vatandaşların hizmetine sunulması fikri ortaya konmuştu. Uzun bir süreden beri otopark olarak kullanılan bu alan, araç sürücüleri tarafından şehir merkezine yakın olması nedeniyle oldukça fazla tercih edilen bir alan durumunda bulunuyor. Önceleri sorun olarak dile getirilen otoparkın zemin kısmında meydana gelen bozulmalar yapılan çalışmalar sonucunda düzeltilerek, daha elverişli bir hale getirilmişti.

 Fakat sorun yalnızca zemin düzeltmesi ile sona ermedi. Otopark olarak kullanılan alana bazı araç sürücülerinin yapmış oldukları hatalı araç parkları, alanda sorunları beraberinde getirdi. Araçlarını otopark olarak kullanılan alana düzgün bir şekilde park eden araç sürücüleri, geri döndüklerinde araçlarının önüne veya arkasına uygun olmayan şekilde araçların park etmesi nedeniyle zorluklar yaşayabiliyor. Otopark olarak kullanılan alanda yaşanan bu sorun, alana daha fazla araç park edilmek istenmesinden kaynaklanıyor. Otopark alanında son yapılan düzenlemelerle etrafı tel örgü ile çevrilmiş, otoparkın giriş kısmına iki adet çöp konteynırı konulmuştu.

 Buna rağmen gerek alanın etrafına, gerekse araçların park edilmiş olduğu kısma bazı duyarsız vatandaşlar çöplerini atıp, görsel kirliliğe neden olabiliyor. Otopark alanında oluşan istenmeyen görüntülere ise duyarlı vatandaşlar tepki gösteriyor. Üstelik belirtmiş olduğum gibi otopark alanının girişinde çöp konteynırları bulunmasına rağmen, çöpler otopark alanına veya çevresine atılabiliyor. Önceleri otopark eksikliğinden şikayet edilirken, hizmete sunulan otopark alanlarına gereken özenin gösterilmesi gerekmiyor mu?

 Yalı Evleri’nde sanatsal müzeler

İlçemizde geçtiğimiz aylarda yapım çalışmaları tamamlanarak hizmete giren ve Değirmendere’ye renk katarak aynı zamanda ilçe turizmine hizmet eden Tarihi Yalı Evleri’ne ilgi her geçen gün daha da artıyor. Değirmendere’de tarihi dokuya uygun olarak yapılan, Kültür ve Tabiat varlıkları Kurulu’nca onaylanmış 12 tescilli evden oluşan Yalı Evleri Projesi’nde, restoran ve kafe hizmetinin yanında iki binadan birinin Seramik Müzesi, diğerinin ise Ahşap Heykel Müzesi olarak hizmet verecek olması, ilçemize olan ilgiyi daha da arttıracak, sanatın yaşatılmasına da büyük katkı sağlayacaktır. Yaz aylarında yoğun ilgi gören ve yalnızca ilçemiz ve beldelerinden değil civardaki ilçelerden de çok sayıda misafiri ağırlayan Değirmendere, iki sanatsal yapı ile birlikte değerine değer katacaktır.

 

 

 

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

Prestij caddeler beğeni topluyor19 Şubat 2019 Saat: 15:42
Değişen bir şey olmuyor18 Şubat 2019 Saat: 13:59
Geçen haftanın ardından...17 Şubat 2019 Saat: 15:10
Kılavuz yollara verilen zarar15 Şubat 2019 Saat: 14:15
Tüm Yazıları
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklıklazer epilasyonAnkara evden eve nakliyat
Yukarı ↑