Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Armağan TEKE
Armağan TEKE

Okul heyecanı başlıyor

14 Eylül 2018 Saat: 14:30

2018-2019 eğitim-öğretim dönemi pazartesi günü ilk ders zilinin çalmasıyla birlikte başlayacak. Geçtiğimiz pazartesi günü, 1, 5 ve 9. Sınıf öğrencileri okula uyum haftası kapsamında okula gitmeye başladı. Özellikle birinci sınıf öğrencilerinin heyecanlı oldukları gözlerinden okunuyordu. Öğrenciler, geçen bir haftalık süre zarfında arkadaşları ile tanışarak okul sürecine alışmaya başladı.

 Geçtiğimiz dönemlerde ilçemize yapılan eğitim yatırımlarıyla birlikte öğrencilerin başarısında da artış meydana gelmiş, başarı grafiğindeki bu yükseliş ise ülkemiz genelinde yapılan sınavlarda kendini göstermişti. İlçemizde eğitim gören öğrenciler, ülke bazında yapılan sınavlarda, geçtiğimiz yıllara oranla başarı ortalamasını yükselterek dereceler elde edilmişti.

 Öğrenciler, ders zilinin çalmasıyla birlikte başlayacak olan yeni eğitim ve öğretim yılında, başarılı olabilmek için geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da var güçleriyle çalışmaya devam edecekler. Öğrencilerin başarısında öğretmen ve kendilerinin çabası ve öğrenme azmi olduğu kadar, öğrenci velilerine de büyük işler düşüyor. Velilerin, öğrencilerin okul ve ders durumlarını yakından takip etmesi, çocukları daha fazla öğrenmeye ve ders çalışmaya teşvik etmesinin, başarıya giden çok önemli bir etken olduğunu düşünüyorum.

 Okulların açılmasıyla birlikte evlerdeki gürültü seviyesini daha da düşürüp, çocuklarımızla daha fazla ilgilenebilmeliyiz. Çocuklarımızın yalnızca dersleri ile ilgili değil, sosyal yaşantıları ile de ilgilenmeli, sorunları çözmede, sıkıntılarını aşmada onların her zaman yanında olduğumuzu hissettirmeliyiz. Başarının yalnızca öğretmen ile değil, velilerinde çocuklarıyla ilgilenmesine bağlı olduğunu düşünüyorum.

 Geçtiğimiz dönemlerde ilçemizde bulunan eğitim kurumlarında yapılan bakım ve onarım çalışmaları, yeni okulların hizmete kazandırılması ise başarıya giden yolda ayrı bir önem taşıyor. Okulların fiziki yapısının düzeltilmesi öğrencilerin başarısında büyük etken oluyor.

Uzun bir yaz tatilinden çıkan öğrenciler, okulların açıldığı ilk günlerde belki tatilin vermiş olduğu rehavet içinde olabilirler fakat bu rehaveti bir an önce atmaları da yine onların yararına olacaktır. Uzun yaz tatilinde dinlenme fırsatı bulan öğrenciler, bundan sonra işi daha sıkı tutup derslerine daha çok çalışmalılar ki başarı elde edilebilsin.

 Okula çocuklarını araç ile getiren veliler ve okula yakın güzergahlardaki yolları kullanan sürücüler, her zamankinden daha dikkatli araç kullanmalıdır diye düşünüyorum. Çocuklarını okula bırakmak için araçlarıyla gelen bazı vatandaşların okula çok yakın yerlere hatalı park yapmaları, neredeyse okulun önlerine kadar araçlarıyla gelmeleri, orada bulunan trafiği engellediği gibi, çocuklar için de emniyetsiz durumların oluşmasına neden olabiliyor.

 2018-2019 eğitim-öğretim döneminde okul idarecileri ve öğretmenler başta olmak üzere, tüm öğrencilerimize başarılar diliyor, geçtiğimiz yıllarda elde edilen başarı grafiğinin daha da yukarılara çıkacağına inanıyorum.

 

 

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

Sanat ve spor bir arada15 Temmuz 2019 Saat: 14:04
Geçen haftanın ardından…14 Temmuz 2019 Saat: 14:40
Okuma kültürü12 Temmuz 2019 Saat: 15:30
Çevre konusunda duyarlı davranmak11 Temmuz 2019 Saat: 15:16
Tüm Yazıları
Yukarı ↑