Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Armağan TEKE
Armağan TEKE

Herkesin Neslihan Ablasıydı

10 Şubat 2019 Saat: 11:09

Bazı zamanlar düşüncelerimi satırlara dökmekte zorlandığım, ne yazacağımı, ne söyleyeceğimi bilemediğim zamanlar olmuştur.

Geçtiğimiz Perşembe günü ablam Neslihan Başak’ı kaybettik. Ablam, bir süreden beri yakalanmış olduğu amansız hastalıkla mücadele etmekteydi. Ama maalesef, bu illet hastalıktan kurtulamayarak Hakk’a yürüdü.

Ablam Neslihan Başak’ı birçok kimse Gazeteci Neslihan Başak olarak tanıyordu. Yine onu tanıyanların hepsi, iyiliksever, herkesin yardımına koşan, yüreği saf ve temiz, çevresindeki kimselere karşı sevgisini esirgemeyen, olduğu gibi birisi olarakta tanıyordu.

Bu bahsetmiş olduğum özellikleri, tanıyan herkesin dile getirmiş olduğu ortak düşüncelerdi. Evet, ablam herkesine söylediği gibi göründüğü gibi olan, saf ve temiz kalpli biriydi.

Zaten ablamın vefatını duyanların, gerek bizzat, gerek telefonla ve gerekse paylaşım mesajları ile dile getirmiş olduğu düşünceler, ablamın benim bilmediğim birçok iyiliğe ve yardıma koştuğunun bir göstergesiydi.

 

Söylenen ve yazılanların hepsinde ablamın o kimselere karşı yapmış oldukları iyilik ve yardımlar öne çıkıyordu. Taziye ziyaretine gelenlerin ablam ile ilgili anılarını duydukça, bir kere daha yalnızca benim ve kardeşlerimin değil, Herkesin Neslihan Ablası olduğunu bir kez daha anladım.    

Ablam Neslihan Başak, hayata pozitif bakan, kimse hakkında kötü düşünceye sahip olmayan, iyilik timsali bir insandı. Hani derler ya... Allah, sevdiği kullarını erkenden yanına alırmış diye... Ablamın vefatı içimizi yaktı. Ama elimizden, Allah’ın Takdiri demekten daha fazla bir şey gelmiyor.

Ablam, vefatına kadar amansız hastalıkla hep mücadele etti. Son ana kadar hayata sımsıkı tutunmaya çalıştı. İyi kalpli yüreği sayesinde hayatta, güzel insan olarak hep kazanan oldu ama bu kez amansız hastalığa karşı kaybetti.

Ablam Neslihan Başak’a karşı son görevimizi yerine getirirken bizzat yanımızda olan, telefonla arayarak acılarımızı paylaşan herkesten Allah razı olsun. Ama canım ablam ile ilgili hafızamda sürekli kalacak olan anılardan biriside, Ablamın, yalnızca benim değil Herkesin Neslihan Ablası olduğu idi. Buna, son görevimizi yerine getirirken bir kez daha şahit oldum. Nurlar içinde yat, mekanın cennet olsun inşallah...

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

Gürültünün insan sağlığına etkisi19 Ağustos 2019 Saat: 16:54
Gürültünün insan sağlığına etkisi19 Ağustos 2019 Saat: 16:25
Yağmurun etkisi18 Ağustos 2019 Saat: 14:08
Depremin ardından geçen 20 yıl16 Ağustos 2019 Saat: 16:10
Önemli olan duyarlı davranmak15 Ağustos 2019 Saat: 13:57
Tüm Yazıları
Yukarı ↑