Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Armağan TEKE
Armağan TEKE

Geçen haftanın ardından…

14 Nisan 2019 Saat: 15:28

4 Nisan 1953 günü Çanakkale Nara Burnu’nda İsveç bandıralı Naboland şilebi ile çarpışarak batan Dumlupınar Denizaltısı’nda şehit olan 81 denizcimiz, facianın 66. yılında Gölcük Sanat Galerisi’nde gerçekleştirilen törenle anıldı. Programa Gölcük Belediye Başkanı Av. Ali Yıldırım Sezer, Gölcük Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürü Lütfü Yılmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu, KSO Dumlupınar Ortaokulu Müdürü Orhan Temiz, Gölcük Belediye Meclis Üyeleri, MHP İlçe Başkanı Bilal Çakır, Gölcük Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Nurten Turnalı, sivil toplum kuruluşlarının başkan ve yöneticileri ve KSO Dumlupınar Ortaokulu öğrencileri katılım gösterdi.

Programda yapılan konuşmaların ardından Dumlupınar Faciası ile ilgili kısa bir film izletildi. Ardından denizaltıcılık andı ve öğrenciler tarafından şiirler okundu. Son olarak Gölcük Belediye Başkanı Av. Ali Yıldırım Sezer, Denizaltını Sevenler Derneği Genel Başkanı FeridunYaşbek ve KSO Dumlupınar Ortaokulu Müdürü Orhan Temiz’e bir hediye verdi.

Yeni dönemin ilk meclis toplantısı

Gölcük Belediye Meclisi Nisan Ayı Toplantısı, hafta içinde Gölcük Belediye Başkanı Av. Ali Yıldırım Sezerbaşkanlığında, meclis üyelerinin katılımıyla Belediye Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Toplantıya Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer ve meclis üyelerinin yanı sıra ilçe başkanları ve her iki meclis grubunun partilileri de katılım gösterdi.

Toplantının ilk maddesinde başkanlık divanı, meclis birinci ve ikinci başkan vekili ile meclis katipleri seçimi oldu.Gündemin ikinci maddesinde komisyon üyeleri seçimleri gerçekleştirildi.

Erzurumlulardan ziyaret

Gölcük Erzurumlular Derneği Başkanı Muhammet Turan ve yönetimi, geçtiğimiz hafta içinde gazetemize bir ziyarette bulunarak Kocaeli Erzurum Dernekler Federasyonu’nun (KEDFE) Kocaeli Uluslararası Fuar Merkezi’nde, 11 Nisan günü açılışının yapılacağı “Palandöken’den Kartepe’ye” isimli etkinlik hakkında bazı bilgiler verdi. Başkan Turan ziyarette yapmış olduğu konuşmasında, “Etkinliğimiz, tamamen kültürel maksatlı olacak. Ticari maksatlı kurulan yemek standları olacak ama insanlar, oraya Erzurum kültürünü görmek için gidecek. Dernekler, genelde kendi yiyeceklerini sunuyor. Ticari amaç güdülmemeli. Erzurum’u tanımak isteyen insanlar gidecek, Erzurum’u orada her yönüyle bulacak. Ama amacın dışına çıkmayacağız. Tamamen Erzurum’u tanıtmak istiyoruz. İnsanlar, oraya Erzurum’dan bir şeyler almak için gidecek” dedi.

Kızılay’dan kan bağışı kampanyası

Kocaeli Kızılay Kan Bağış Merkezi, rutin olarak gerçekleştirdiği kan bağış kampanyalarının bir yenisini, ilçemize gelerek Anıtpark’ta gerçekleştirdi. 5 kişilik ekipleri ile birlikte Gölcük’e gelen kan bağış merkezi yetkilileri, mobil araçlarının yanında açtıkları masalarda başvuruları alarak kan bağış kampanyası düzenledi. Bağışlanan kanlar, ihtiyaç duyan hastalara verilmek üzere hastanelere teslim ediliyor. Kan bağış merkezi yetkilileri, kampanyaya olan ilginin kendilerini memnun ettiğini dile getirdi.

Yeni haftanın sağlık, mutluluk ve başarı getirmesini diliyorum.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

Gerçek dostluklar17 Haziran 2019 Saat: 16:10
Geçen haftanın ardından…16 Haziran 2019 Saat: 12:37
Eğitim-öğretimdöneminin ardından14 Haziran 2019 Saat: 14:12
Sahillerin değeri bilinmeli13 Haziran 2019 Saat: 15:39
Ormanlar değerli bir hazinedir12 Haziran 2019 Saat: 14:09
Tüm Yazıları
Yukarı ↑