Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Armağan TEKE
Armağan TEKE

Yılsonu sergileri

11 Haziran 2019 Saat: 13:54

Dönem içerisinde ilçemizde çeşitli kurslar açılıyor. Açılan kurslara katılan vatandaşlar, kurslarda yeni şeyler öğrenmenin ve el becerilerini geliştirmelerinin yanında aynı zamandabir meslek sahibi de olabiliyor. Yıl içerisinde açılan kurslara oldukça yoğun katılım olmakla birlikte, kursiyerlerin açılan kursları ciddiyetle takip etmeleri, kursların sonunda ortaya çıkan birbirinden güzel eserlerden belli oluyor.

Geçtiğimiz aylarda ilimizin diğer ilçelerinde olduğu gibi, Gölcük’te de açılan, kısa adı KO-MEK olan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları yılsonu sergisi büyük ilgi görmüş, sergide birbirinden güzel eserler beğeniye sunulmuştu.

Gölcük Belediyesi’nin GÖLMEK Kursları kapsamında ressam Sevinç Çiçek tarafından verilen kursta eğitim gören 15 kursiyerin 6 aylık eğitimleri sonrasında düzenlenen yılsonu resim sergisi de, Değirmendere Sanatevinde sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Kursiyerlerin adeta profesyonelleri aratmayan resimleri sanatseverler tarafından oldukça beğenildi.

Gölcük Belediyesi, Gölcük Halk Eğitim Merkezi ve Gölcük Kent Konseyi işbirliğinde, Gölcük Kent Konseyi’nde verilen el sanatları kurslarının genel sergisi ise Değirmendere Yalı Evleri’nde sanatseverlerin beğenisine sunuluyor. Her iki sergide de, kursiyerlerin emek vererek yapmış oldukları eserler, oldukça beğeni topluyor. Gölcüklü sanatseverlere, her iki sergiyi de gezmelerini tavsiye ediyorum.

Sanata duyulan saygı

Uluslararası sempozyumlara ev sahipliği yapan ilçemizde, çeşitli kurum ve kuruluşların düzenlemiş oldukları sanatsal faaliyetler, ilçemizin tanıtımına katkıda bulunduğu gibi, aynı zamanda toplumda kaynaşmayı da sağlıyor. Genel olarak yaratıcılığın ve hayal gücünün ifadesi olarak tanımlanan sanatın, ilçemizde daha fazla kesime yayılması ve tanıtılması adına çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Düzenlenen etkinliklerle insanlar günlük hayatın getirmiş olduğu stresten arınarak, hayata başka bir gözle bakmaya başlıyor.

İlçemizde sanatsal faaliyetlerin sergilendiği yerler olarak, Kazıklı Kervansaray Kültür Yapısı, Belediye Sanat Galerisi, Kavaklı’da bulunan Kongre Sarayı, Değirmendere Tarihi Yalı Evleri, Değirmendere Kültür Merkezi gibi yapılar ve güzel havalarda çeşitli konser etkinliklerinin düzenlendiği amfi tiyatrolar bulunuyor. Yapılan eserler, ilçemizde yaşayan vatandaşların sanatsal etkinlikleri uzaklara gitmeden izlemesine büyük katkı sağlıyor.

Fakat gelin görün ki, bazı duyarsız vatandaşların, amfi tiyatrolara vermiş oldukları zararlar gözlerden kaçmıyor. Belirli periyotlarda bakımları yapılan bu alanlar, sanata saygı duymayan kimseler tarafından gerek duvarlarına yazılar yazılarak karalanmak suretiyle, gerekse oturma guruplarına zarar verilerek tahrip edilebiliyor. Sanatın ilçemizde daha fazla yer bulması adına yapılan çalışmalara ve sanatsal etkinlikleri izlemeye gelen vatandaşlara yapılan bu tür davranışlar, ilçemize hiç yakışmıyor.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

Sağlığın değerini bilmek lazım20 Eylül 2019 Saat: 16:46
Saygı ve hoşgörü, önemli faktör19 Eylül 2019 Saat: 17:01
Geri dönüşümle gelen tasarruf18 Eylül 2019 Saat: 14:51
Örnek davranışlar16 Eylül 2019 Saat: 15:18
Tüm Yazıları
Yukarı ↑