Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Armağan TEKE
Armağan TEKE

Eğitim-öğretimdöneminin ardından

14 Haziran 2019 Saat: 14:12

17 Eylül 2018 tarihinde başlayan 2018-2019 eğitim-öğretim dönemi, öğrencilerin karnelerini almasıyla sona erdi. Böylelikle öğrenciler için uzun bir yaz tatili de başlamış oldu. Eğitim-öğretim döneminin başlamasıyla birlikte öğrenciler derslerinde başarılı olabilmek için çok çalışarak, iyi bir tatili de hak ettiler. Dönem içerisindeilçemizde bulunan okullar, eğitim ve öğretimin yanında sosyal, sportif, sanatsal ve diğer etkinliklere katılarak, okullarının adını yalnızca eğitim alanında değil diğer alanlarda da duyurmayı başardılar. Geçen bir yılın ardından başarı çıtasının yükselmesinde öğrencilerimizin azimle ve ciddiyetle çalışması kadar, okul idarecileri, öğretmenler ve velilerin payının da büyük olduğunu unutmamak gerekiyor. Yani aslında başarı, bir zincirin halkaları gibi birbirine sımsıkı bağlı olarak işliyor. İlçemizde bulunan okullar, eğitim-öğretim dönemi içerisinde öğrencilerine yalnızca dersler konusunda eğitim vermekle kalmamış, aynı zamanda sosyal sorumluluk projelerin içinde de yer almalarını sağlayarak örnek olmuşlardır. Okulların düzenlemiş oldukları sosyal faaliyetler, sportif alanda elde etmiş oldukları başarılar ve sanatsal faaliyetler ile sanatın toplumun tüm kesimlerine yayılması için vermiş oldukları katkılarda önemli bir yer tutmuştur.

  Geçen bir eğitim-öğretim döneminin ardından, öğrenciler içinde dinlenme ve eğitim yılı içerisinde ertelemiş olukları bazı sosyal aktivite ve etkinlikleri yapma zamanı da gelmiştir. Bununla birlikte öğrencilerin boş zamanlarını kitap okuyarak değerlendirmeleri de, onların yararına olacaktır. Tatil dönemi iyi değerlendirilerek, çocukların sanata ilgi duyması ve sosyal olarak etkinliklere daha fazla katılması sağlanmalı diye düşünüyorum. 

 Çocukların uğraş verdikleri sanatsal veya sportif faaliyetler, ruhen dinlenmelerine olanak sağlayacaktır. Çocuklarımızı küçük yaşlarda sanata yönlendirebilmek için, boş zamanlarında sanatsal  ve sosyal etkinliklerin olduğu yerlere götürmenin de faydalı olacağını düşünüyorum. Sanatla uğraşan çocuklar, kendilerinde olan yeteneği ortaya çıkararak, özgüveni ve başarma azmi gelişecektir.

 Tatil süresince sportif etkinlikler katılmakta, çocukların gerek bedenen, gerekse ruhen gelişimlerinde büyük faydalar sağlayacaktır. Çocuklarımızı sanatsal ve sportif etkinliklere de yönlendirebilmeliyiz. Sosyal ve sanatsal faaliyetler çocukların akademik başarısına olumlu katkılarda bulunacaktır. Çocuklar sanatla uğraşırken aynı zamanda kendilerine olan güvenleri artacak, düşünme ve karar verme becerileri de güçlenebilecektir.

 Öğrenciler, uzun bir maratonun ardından yaz tatilini iyi değerlendirmek isteyecekler, ders zamanlarında yapamadıkları aktivite ve etkinlikleri, tatilde gerçekleştirme fırsatı bulacaklardır. Tatilde kitap okumanın öğrenciler için faydalı olacağı unutulmamalıdır.Öğrencilerimize teknolojiden faydalanmalarını fakat bütün bir günlerini de bilgisayar başında geçirmelerinin doğru olmadığı düşüncesindeyim.

 Okullarından mezun olarak, eğitim-öğretim hayatlarına başka okullarda devam edecek olan tüm öğrencilere yollarının ve bahtlarının açık olmasını diliyor, tüm öğrencilerin iyi bir tatil dönemi geçirmelerini temenni ediyorum.Bununla birlikte hafta sonunda gerçekleştirilecek olan Yükseköğretim Kurumları Sınavlarına girecek olan tüm öğrencilere başarılar diliyorum.

 

 

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

Gerçek dostluk nedir?20 Kasım 2019 Saat: 15:26
Kapalı pazarların getirdiği faydalar19 Kasım 2019 Saat: 15:55
Geçen haftanın ardından…17 Kasım 2019 Saat: 15:27
Başkan Sezer, projelerini anlattı15 Kasım 2019 Saat: 16:03
Tüm Yazıları
Yukarı ↑