Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Armağan TEKE
Armağan TEKE

Sanat ve spor bir arada

15 Temmuz 2019 Saat: 14:04

İlçemizin yaz aylarında en hareketli beldelerinden biri olan Değirmendere, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yılda sanatsal ve sportif etkinliklere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Yıl içerisinde uluslararası sempozyum, şenlik ve çalıştaylara ev sahipliği yapan Değirmendere, bu yönüyle de vatandaşların ilgi odağı olmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen kum futbol turnuvası büyük ilgi görürken, geçtiğimiz hafta sonu yapılan plaj voleybolu turnuvası da aynı şekilde yoğun ilgi gördü. Turnuvaya katılan gençlerle birlikte ailelerinin büyük ilgi gösterdiği turnuva aynı zamanda, çekişmeli karşılaşmalara da sahne oldu. 111 takımla rekor sayıda katılımın olduğu turnuva Değirmendere sahiline ayrı bir renk kattığı gibi gençler arasında kaynaşmaya katkıda bulunduğunu da söyleyebiliriz.

Geçtiğimiz hafta sonu Değirmendere sahili yine renkli görüntülere sahne oldu. Bir tarafta plaj voleybolu turnuvası devam ederken, amfi tiyatroda ise başka bir etkinlik vardı. Gölcük Musiki Derneği tarafından sokak hayvanları yararına düzenlenen Balkan ve Rumeli Türkülerinin seslendirildiği konser, adeta kulakların pasını sildi. Vatandaşlar tarafından büyük ilgi gösterilen ve amfi tiyatronun tıklım tıklım dolduğu konser, son yıllarda dinlediğim en güzel konserlerdendi.

Konserde koronun ve solistlerin türküleri seslendirmelerine orkestranın aynı muhteşem performansı ile eşlik etmesi, dinleme zevki eserlerin ortaya çıkmasını sağladı. Konser alanını dolduran vatandaşlara amfi tiyatronun yeterli gelmediği konserde seslendirilen eserlere vatandaşların alkışları ile eşlik etmesi, renkli görüntüler ortaya çıkardı. Konserin hazırlanmasında emeği geçen herkese, sanata vermiş oldukları katkı ve dinlemesine doyum olamayan şarkılar sundukları için teşekkür etmek gerekiyor.

Değirmendere her yönüyle ‘Körfezin İncisi’ unvanını çoktan hak ediyor. Yeter ki değerini ve kıymetini bilelim. Çevre temizliğine gereken özeni gösterip, gelecek nesillere daha sağlıklı ve temiz bir çevre bırakalım. En iyi temizliğin kirletmemek olduğu da akıllardan çıkarılmamalıdır.

Durak talebi

İlçemize son yıllarda kazandırılan köprülü kavşaklar, ulaşım anlamında büyük kolaylıklar sağladı. Yüzbaşılarda yapılan ve hizmete sunulan Yüzbaşılar Köprülü Kavşağı da, trafiğin transit olarak akışında oldukça büyük katkı sağladı. Yan yollardaki çalışmaların hızla devam ettiği kavşakta, vatandaşların bir talebi bulunuyor.

Daha önceki yazımda da ifade ettiğim bir konuyu dile getirmek istiyorum. Önceleri Tur durağı olarak bilinen noktadaki durak, köprülü kavşağın dönel kısmındaki bulunan bölgeye alınmıştı. Bölgeye yakın diğer bir durak ise Ervatandurağı. İki durak arasındaki mesafenin uzak olduğunu ifade eden mahalle sakinleri, Ervatan durağı ile Yüzbaşılar kavşağı arasındaki uygun bir noktaya durak yapılmasının faydalı olacağını dile getiriyor.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

Yukarı ↑