Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Armağan TEKE
Armağan TEKE

İlkleri yaşatmaya devam ediyorlar

19 Temmuz 2019 Saat: 12:52

Gölcük Engelliler Derneği, ilçemizde yapmış oldukları başarılı çalışmalarla adından sıkça söz ettiriyor. Şimdiye kadar birçok sosyal etkinliğin içerisinde yer alan dernek üyeleri, Engelsiz Yaşam Merkezi’nde açılan kurslara katılarak, kurslar sonunda el emeği göz nuru eserler ortaya çıkarmış, herkesin takdirini kazanmasını bilmişlerdi. Gölcük Engelliler Derneği, aynı zamanda birçok faaliyette ilklere imza atmasını bildi.

Gölcük Engelliler Derneği’nin son olarak gerçekleştirmiş olduğu yamaç paraşütü etkinliği ise birçok kimsenin cesaret edemediği ve yapılamaz denilenin nasıl yapıldığını ortaya koyan bir etkinlik olmuştur. Bu yönüyle de hayran kalmamak mümkün değil.

Gölcük Engelliler Derneği Başkanı Hasan Bat,Gölcük’te yaşayan engelliler olarak her zaman farklı ve ayrıcalıklı olduklarını ve birbirinden güzel imkanlara sahip bulunduklarını ifade ederek,engelli vatandaşların sosyal hayatın içerisinde daha fazla yer alması adına şimdiye kadar birçok başarılı çalışmada bulunmuştur.

Engelli vatandaşların, Marmara Bölgesi’nde bir ilki gerçekleştirerek yamaç paraşütü yaparak bin 600 metre yüksekten 17 dakikaya Arslanbey semalarına iniş yaptıklarını ve engelli vatandaşları sosyal hayata kazandırmak için ellerinden geleni yaptıklarını ifade eden Başkan Hasan Bat, bence elinden gelenin fazlasını bile yaparak büyük bir alkışı hak ediyor.

Gölcük Engelliler Derneği’nin son dönemde yapmış olduğu başarılı çalışmalar yalnızca bununa sınırlı kalmadı elbette. Başkan Bat, engelli vatandaşların sosyal hayatta daha fazla yer alması adına yaptıkları çalışmalardan birinin de dernekleri bünyesinde olan Gölgen Spor Kulübü’nü kurarak yaptıklarını, görme engelliler futsal takımının, Aksaray'da ilk ikiye girerek birinci lige yükselme başarısını gösterdiğini, bunun da Kocaeli’de bir ilk olduğunu ifade etmesi, ilçemiz adına büyük gurur kaynağı olmuştur.

Başkan Hasan Bat’ın, atletizmde 2 engelli sporcularının, bir tane Marmara ikinciliği, bir tane de Türkiye şampiyonluğu kazandığını belirtmesi, Gölcük Engelliler Derneği’nin diğer alanlarda olduğu gibi sportif faaliyetlerde de bundan sonra adından sıkça söz ettireceğe benziyor.Gölcük Engelliler Derneği’nin Gölcük’te her alanda yapılan çalışmalar, bölgeye örnek olacak nitelikte. 

İlçemizde yaşayan engelli vatandaşlarımız, bunca başarılara imza atarken, engellilerin sorunlarına duyarlılıkla yaklaşmakta büyük önem taşıyor. Engelli vatandaşlarımızın sıkça dile getirmiş olduğu, engelli rampalarının önlerine araçların park edilmesi, görme engelliler için yapılan sarı renkli kılavuz yollarına zarar verilmesi, kendilerine ayrılan araç park yerlerine araçların park edilmesi gibi sorunların ise artık son bulması gerektiğini düşünüyorum. Bu konuda duyarlılığının oluşması toplumun geneline yayılması da önem arz ediyor.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

Yukarı ↑