Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Armağan TEKE
Armağan TEKE

Yapılan hizmetler toplum için

8 Kasım 2019 Saat: 15:38

Gölcük’te, vatandaşların ortak olarak kullandıkları ve halkın hizmetine sunulan alanlarda

birtakım çalışmalar gerçekleştiriliyor. Yapılan çalışmalarla, vatandaşların ortak kullanım yerlerindeki hizmetlerden en iyi şekilde istifade etmesi amaçlanıyor.Bunun yanında mahallelerde hayata geçirilen semt parkları da, vatandaşların boş zamanlarını değerlendirdiği, çocukların oyun oynadıkları yerler olarak son yıllarda yaygınlaştırılmış görünüyor.

 Toplumda yaşayan vatandaşların faydalanması için yapılan hizmetlerden olan ve ilçemizin çeşitli yerlerinde bulunan parklar, duyarsız kişilerden nasibini alıyor. Vatandaşların dinlenmek veya güzel vakit geçirmek için kullandığı parklarda bulunan banklar ve diğer malzemeleri gerek kırmak, gerekse çeşitli yazılar yazarak karalamak suretiyle zarar veriliyor.

Vatandaşların daha iyi imkanlardan faydalanması için bu hizmetler sunulurken, bazı duyarsız vatandaşlar ise, ortak olarak kullanılan ve halkın faydalanması adına yapılan yerlere gereken özeni ve saygıyı maalesef göstermiyor.

 Daha önceleri vatandaşlar tarafından şehir merkezinde, bazı cadde ve sokaklarda çöp kutusu olmadığını söyleyerek büyük bir eksiklik olduğunu ve toplum sağlığı açısından bunun bir gereklilik olduğunu ifade ediliyordu. Yapılan çalışmalarla şehirde eksik olan ve ihtiyaç duyulan noktalara çöp kutuları konularak, bu eksiklik giderildi. Fakat bu kez de duyarsız bazı vatandaşlar, halkın kullanım alanında olan çöp kutularına zarar vermeye ve kullanılamaz hale getirmeye başladı. Bununla birlikte, son dönemler içerisinde ilçemizde hızla yaygınlaşan yeraltı çöp konteynırları da, ilçemizin daha temiz kalması adına büyük fayda sağlıyor.

 Araçların park etmemeleri gereken yerlere yapılan dubalara, bazı sürücüler tarafından zarar verilmesi de ilçemizde neredeyse kanıksanmış bir durum olarak karşımıza çıkıyor. Yine ilçemizde cadde ve sokakların aydınlatılması için bulunan elektrik direklerindeki lambaların kırılmasıyla birlikte, vatandaşlar akşam hava karardıktan sonra zor durumda kalabiliyor.

 Altgeçitlere verilen zararların önüne ise önüne geçebilmek için ise bilinçlenmek öne çıkıyor. Yapılan temizlik ve bakım çalışmalarına rağmen duyarsız kimselerin altgeçitlere vermiş olduğu zarar maalesef devam ediyor.

 Vatandaşların kışın yağmurdan ve soğuktan, yazın ise sıcaktan korunması için yapılan duraklara da zarar veriliyor. Bazı duyarsız vatandaşlar tarafından, duraktaki camlara, bilgilendirme tabelalarına ve duraklarda bulunan oturma yerlerine zarar veriliyor. Özellikle yaşlı vatandaşların otobüs beklerken kullanmış oldukları oturma yerlerine zarar verilmesini anlamak da mümkün olmasa gerek.

 Üstelik tüm topluma ait olan bu gibi yerlere zarar veren kimselerde, yapılan hizmetleri kullanıyor. Yani bu kimseler, bir bankta oturup dinlenebiliyor, alt geçitleri de kullanabiliyor, yağışlı havalarda duraklardan istifade edebiliyor. Bir kimse kendisinin veya çevresinin de kullanmış olduğu hizmetlere neden zarar versin, işte bunu anlamak pek mümkün görünmüyor. Ortak kullanım alanlarındaki hizmetlere sahip çıkılmalı, verilen emeklere de saygı duyulmalıdır.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

Sanat, gelişimekatkı sunuyor31 Mayıs 2020 Saat: 17:14
Otopark alanında görülen sorunlar28 Mayıs 2020 Saat: 16:09
Önce empati yapılmalı21 Mayıs 2020 Saat: 16:23
Tüm Yazıları
Yukarı ↑