Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Armağan TEKE
Armağan TEKE

Gölcük’te yapılan başarılı çalışmalar

25 Mart 2020 Saat: 15:37

İlçemizde genelinde koronavirüse karşı alınan tedbirler ve bu kapsamda yapılan çalışmalar hakkındaGölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer,geçtiğimiz günlerde gazetemize bilgiler vermişti. Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, yapmış oldukları çalışmalarda,

ilçemizde yaşayan vatandaşların ulaşımı noktasında, minibüslerde tedbir almaya başladıklarını ve minibüslerin tamamını aynı gün içerisinde dezenfekte ettiklerini ve bu çalışmaların devam ettiğini ifade etmişti.

Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, dezenfektasyon çalışmalarını, tüm kamu kurumlarına yönelttiklerini ifade ederek, “Bunun içerisinde kaymakamlık, devlet hastanesi, spor salonları, GÖLMEK ve KO-MEK kurs merkezleri, çocuk evleri, ağız ve diş sağlığı merkezleri var. İlçemizdeki tüm kamu kurumlarını ve hemşerilerimizin yoğun olarak bulunacağı yerlerin tamamını dezenfekte ettik. Bunun haricinde temizlik işleri ekiplerimiz, özellikle okul bahçeleri, camilerin önlerindeki alanlar ve sokakları deterjan ve sabunla yıkamaya başladılar. Temizlik İşlerimiz, ayrıca çöp konteynırlarının bulunduğu alanlara kireçle dezenfektasyon gerçekleştirdiler” dedi.

Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, Müftülük ile benzer bir işbirliği içerisine girdiklerini ifade ederek, “Tüm camilerimizi, üç ayların başlaması ile beraber çok detaylı bir şekilde, kendimize ait olan makinelerle temizliyorduk. Temizleme çalışmalarımıza tüm camilerimizde aralıksız devam ediyoruz. Bunun haricinde camilerimizin dezenfektasyonunu yapıyoruz. Tüm camilerimizin her gün dezenfektasyonu konusunda İlçe Müftülüğünden destek alıyoruz ve biz de kendilerine ekipman ve malzeme desteği veriyoruz. Aynı çalışmayı minibüslerle alakalı olarak da yaptık. Yine bizim koordinasyonumuz altında, Gölcük’teki yedi kooperatife bağlı 190 minibüsün tamamı, her gün dezenfekte ediliyor” dedi.

Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, okulların dezenfektasyonuna da değinerek “Okullar açılana kadar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne destek veriyoruz. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün kendi personelleri tarafından dezenfektasyon işlemi gerçekleştirilecek. Ancak bununla yetinmeyip biz de destek oluyoruz. Okulların açılmasından önce tüm okulları tekrar dezenfekte edeceğiz. Yakın zamanda okulların açılması kararı verilirse, okullar açıldıktan sonra her gün okulların tamamı, tarafımızca dezenfekte edilecek” ifadelerini kullandı.

Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, vatandaşlara da çağrıda bulunarak, “Müsterih olsunlar. Devlet gereğini yapıyor. Mümkün mertebe işi olmayanların, özellikle yaşlı olanların tedbirlere daha fazla riayet etmeleri gerekiyor. Tüm vatandaşların, sadece kendileri için değil, vatandaşlık görevi olarak diğer vatandaşlara karşı olan sorumluluğumuz anlamında kendi sağlıklarına da dikkat etmeleri, kurallara riayet etmeleri ve harfiyen uymaları gerekiyor” dedi.

Gölcük Belediyesi ekipleri, sokak hayvanlarını da unutmayarak, koronavirüs önlemleri nedeniyle aç kalma tehlikesiyle karşı karşıya kalan sokak hayvanları için oluşturulan yemlenme noktalarına da mama bıraktı.

Burada benim ifade ettiklerimin yanında daha birçok noktada, çalışmalar hızla devam etmektedir. İlçemizde koronavirüse karşı alınan tedbirler ve bu kapsamda yapılan çalışmalarda büyük emek sarf ederek, zaman mefhumu gözetmeksizin,gece gündüz çalışan Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer ve dezenfekte çalışmalarını aralıksız sürdüren belediye çalışanlarına gönülden teşekkür ediyorum.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

Yukarı ↑