Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Necmi KOCAMAN
Necmi KOCAMAN

Yeni sistem ve 15 Temmuz destanı

16 Temmuz 2018 Saat: 15:50

Sevgili Gölcük Postası okuyucuları,

Türkiye için oldukça önemli olan tarihi bir hafta yaşanmaktadır. Hafta başında Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan Meclis'te mazbatasını alarak yemin etmiş, ardından dünyanın dört bir yanından gelen temsilcilerin katılımıyla düzenlenen görkemli törenle yeni sistem fiilen hayata geçirilmiştir. Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni dönemin kabinesini de açıklamıştır. Yeni yönetim modelinin vatanımıza milletimize hayırlı olmasını temenni ediyor, başta Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan ile yeni bakan ve çalışma arkadaşlarına, TBMM üyelerine gönülden başarılar diliyoruz.
TEŞKİLATA MESAJ
Kuşkusuz gerek esnaf sanatkarlarımız, gerekse teşkilat yöneticilerimiz bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da milleti ve ülkesi için üzerine düşenleri yapmaktan geri durmayacaklardır. Bu noktada teşkilatımız mensuplarınada bazı mesajlarım olacaktır.      Devlet yapısında önemli değişiklikler olmuş, yeni bakanlıklar, ofisler, komiteler ihdas edilmiştir. Yeni sistem ile esnaf kesiminin mevcut sorunlarının daha kısa sürede çözülebileceğine inanıyoruz. Bu çerçevede teşkilat mensuplarımız ve biz yöneticilerde yeni sisteme uygun çalışma yöntemlerini belirlemeli, üyelerinin sorunlarının çözümü yolunda uyumlu çalışma koşullarının oluşturulması için üzerlerine düşen ödevleri yerine getirmelidirler. Yani teşkilat yöneticilerimiz artık yüzlerini yeni sisteme ve yeni hedeflere çevirerek çalışmalarını organize etmelidirler.
DEMOKRASİ KÖKLEŞTİ
Pazar günü ise, Türkiye'nin demokrasi yolculuğunda önemli bir köşe taşı olan 15 Temmuz'un ikinci yıldönümünü büyük bir katılım ve coşku ile kutladık.. 15 Temmuz 2016 tarihinde, Türkiye'de demokrasi kesintiye uğratılmak istenmiş, ancak milli iradeye ve demokrasiye darbe vurmak isteyenler; en büyük darbeyi milletten yemiştir. Türk halkı canı pahasına hain girişime dur demiştir. 15 Temmuz girişimi göstermiştir ki, artık Türkiye'de demokrasi darbelere müsaade etmeyecek kadar kökleşmiştir. Millet direniş göstermiş, sokaklara çıkmış, tankların önüne yatmış, demokrasiyi askıya almaya kalkışanların heveslerini kursaklarında bırakmıştır. Türkiye daha önce yaşanan darbeler neticesinde ekonomik, siyasal ve sosyal alanlarda büyük sıkıntılar yaşamıştır. Türk halkı bunları unutmadığını 15 Temmuz gecesi göstermiştir. Halkımız, derin devlet, paralel devlet diye bir şey olamayacağını, böyle bir şeyi kabul etmeyeceğini göstermiş, 'Bir tek devletbir tek millet vardır' diye haykırmıştır. Bu noktada esnaf sanatkarlar teşkilatlarının düsturu ise; 'Söz konusu Vatan ise gerisi teferruattır' olmuştur.
GÖLCÜK ESNAF VE SANATKARLAR ODASI  HER ZAMANKİ GİBİ DEVLETİNİN YANINDA.
Tarih boyunca her zaman devletinin ve milletinin yanında olan, kavgadan, tartışmadan, çatışmadan uzak duran esnaf sanatkarlarımız, 15 Temmuz ve ertesinde de milli iradenin ve seçtikleri kişilerin yanında durmuştur. Gölcük Esnaf ve Sanatkarlar Odası, darbe girişiminin hemen ardından ilçemizdeki tüm odalar ve Esnafımızla bir ve bütünlük içerisinde bir araya gelerek strateji belirlemiş, bu konuda  dik duruş örneği ile  demokrasiye sahip çıkan görüşlerini kamuoyu ile paylaşmıştır. Esnaf sanatkarlarımız da Gölcük Esnaf Odamızın   ve diğer odalarımızın önderliğinde demokrasi nöbetlerine katılmış, ayrıca bu olağanüstü dönemde işyerlerini Türk bayrakları ile donatmışlardır. Bu vesileyle 15 Temmuz gecesi vatanı, milleti ve ülkesinin geleceği için canı pahasına darbeye karşı duran demokrasi şehitlerimizi tekrar minnetle ve şükranla anıyor, Türkiye'nin böylesine kara günleri bir daha yaşamamasını Cenab-ı Hak'tan temenni ediyoruz.

 

Sağlık,huzur  ve bereket dolu günler diliyorum.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklıklazer epilasyonAnkara evden eve nakliyat
Yukarı ↑