Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Bowling Salonu
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Hakan BIÇAKÇI
Hakan BIÇAKÇI

METAL YORGUNLUK!..

İnsan yaşadığı müddetçe hayatını bir şekilde idame ettirir.

21 Ağustos 2017 Saat: 14:56

Hayatın insana tanıdığı şanslar eşit olmasa da bazı insanlar bu fırsatları daha iyi değerlendirip avantaja dönüştürebilir. İnsanlar bir bölümü de doğuştan şanslıdır. Bu dünyada şansın olsa da olmasa da, şanslı doğsan da doğmasan da; yaşanan hayat insanı yorar!

Metal yorgunluğu genellikle metal benzeri ürünlerden elde edilen bir araba, bir uçak, bir makine vs. akla gelmektedir. Her aracın bir kullanım ömrü vardır. Yeni bir araç almışsanız size 100-150 bin km garanti verirler. Ama siz o araçla 200 bin, 500 bin km de yapabilirsiniz. Size verilen garanti kapsamı metal performansının en üst düzeyde olduğu sınırı gösterir. Bu km sonrası araçta metal yorgunluğu yavaştan başlar. Bir gün bir parça diğer gün başka bir parça arıza çıkartır. Motor aynı olmasına rağmen performansı gittikçe düşer! İşte biz buna metal yorgunluğu diyoruz.

Biz insanlar üzerinde kullanılan bu ifade mecazi anlamdadır. İnsanın yorgunluğu, ruhsal ve bedenseldir. Kafanızı fazla yorarsanız ruhunuz, vücudunuzu fazla yorarsanız bedeniz yorulur. Atalarımızın dediği gibi “sağlam kafa sağlam vücutta bulunur” sözü boş bir ifade değildir. Sağlıklı bir insan; beden ve ruh sağlığı iyi olan insandır. Günümüzde seçmek zorunda bırakıldığımız vekillerin genel yapısına baktığımızda ruh ve beden sağlığı yerinde olan kaç vekil bulunabilir. %20 ila %30 arasında olabileceğini düşünmekteyim. Bu topraklarda katma değer yaratamayan ve liderine bağlı hareket eden vekiller ülkemize ileriye taşıyamaz. Bulunduğumuz coğrafyada, dünyanın en sıkıntılı ve sancılı ülkeleri yer almaktadır. Hareket kabiliyeti olan genç, dinamik ve 100 km’yi aşmayan vekillere ihtiyaç vardır. Ülkedeki siyasi yapılara göz atıldığında, ömrünün kalan kısmını tatmin etmek için kendine yer arayan bir siyası tablo ile karşılaşmaktayız. 18 yaş altı vekil olunamıyorsa, 65 yaş üstü de vekil olunmamalıdır. Km’si dolan bir araç garanti kapsamından çıkartılıyor ise, yaş km’si dolan beden ve ruh sağlığı arıza vermeye başlayan insanlarında vekil kapsamından çıkartılması gerekmez mi?

Lider ve vekillerimizin yakın geçmişlerinde ki konuşmaları arasında 180 derece söylem tutarsızlıkları ruhsal yorgunluklarını ortaya koymaktadır. Bu yorgunluğu gizleyecek bir zaman diliminde de değiliz! Google amcaya yazdığınızda tutarsızlıkların diz boyunu aştığını görürsünüz.

Oy verdiklerimizi sorgulamalıyız. Sorgulayalım ki; kendilerine ve yandaşlarına değil; ülkeye hizmet etsinler!

18 yıl geçen geçmesine rağmen 17 Ağustos depremi hüznünü korumaktadır. Deprem şehitlerine rahmet, hala acısını yüreğinde hisseden ilçemiz insanına sabırlar diliyorum.

Sevgi ile kalın…

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

HER OY’UN, BİR AĞIRLIĞI..22 Haziran 2018 Saat: 14:52
DİP DALGA!..14 Haziran 2018 Saat: 13:59
BÖLÜNMÜŞ KAFALAR!..11 Haziran 2018 Saat: 13:26
Alkış ve Apolet!
FAİZ LOBİSİ4 Haziran 2018 Saat: 13:15
SAĞ GÖSTERİP, SOL VURMAK!6 Mayıs 2018 Saat: 14:48
Tüm Yazıları
Yukarı ↑