Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Bowling Salonu
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Hakan BIÇAKÇI
Hakan BIÇAKÇI

SN. BAHÇELİYİ BEN ANLAMADIM!

10 Ocak 2018 Saat: 14:10

MHP Genel Başkanı Sn. Bahçeli’nin gündeme özgü değerlendirmeleri ile ilgili gazetecilerin sorularını yanıtladığı toplantıyı TV izledim. Hayal kırıklığı yaşamadım desem, yalan olur! Geçmişten beri izlediği Türk Milliyetçiliği çizgisi ile bugüne gelen MHP, yaşadığımız bu coğrafyanın yapısal özellikleri dikkate alındığında, Türk siyaset arenasında güçlü bir şekilde varlığını sürdürmesinin ülke menfaatleri için gerekli olduğunu düşünenlerdenim. Hal böyle iken Sn. Bahçeli’nin Cumhur ittifakını ortaya koyup; kendisinin veya partinin belirleyeceği başka bir adayın gösterilmeyeceğini ve bu ittifak sonuçlarından hiçbir örgütsel menfaatin beklenmeyeceğinin altını çizmesi, MHP tabanı tarafından süreç içinde değerlendirilecektir. Bazı arkadaşlar ülkenin bir beka sorunu olduğunu düşünebilir, saygı duyarım. Ben farklı bir bakış açısı ile Sn. Bahçeliyi değerlendireceğim.

Siz, MHP’nin sahiplendiği milliyetçilik misyonu ile tabanı hareketlendirecek, heyecanlandıracak söylemleri üretemez iseniz; yığınlara peşinize takamazsınız. Bu durumu tabanınıza da anlatamazsınız. MHP’li arkadaşlarımla da konuştuğumuzda, partide heyecanın kalmadığı algısına kapılabiliyorsunuz.

Siz, rakibiniz olan bir partinin arkasına takılıp; kayıtsız ve şartsız yürümeyi göze alarak, siyasi bir risk üstlenmiyor musunuz? Bu teslimiyetçi sendrom görüntüsü tabanda ne derece karşılık bulur! Cumhur ittifakını kuralım ve Ak Partinin belirlediği aday için çalışalım demek; beklentisi olmayan bir siyasi parti görüntüsünü vermez mi? Kendi vizyonunu ortaya koyamayan bir partinin arkasından insanlar niye gitsin!

Siz, kendinize bir yol tutmuş iken; diğer parti ve kişiler üzerinden yeni ittifak hayalleriniz ne derece ciddiye alınır.

Güçlü Ak Parti iradesinin arkasından yol almak zordur. Siz, baraj endişesini bu yolla bertaraf edeceğinizi mi düşünüyorsunuz? Bu bir taktik ise; sonuçlarını hep beraber göreceğiz.

Siz, oluşturduğunuz ittifakın milli ve yerli olduğunu iddia edip; muhalif olanların tümünü yerli ve milli olmamakla suçlamak; son derece gayri ciddi bir yaklaşımdır. Bu ülkenin kurtuluşu için mücadele edenlere saygı duyan, ülke toprağında yürümekten zevk alan, ürettiği değerler ile ülkesinin gelişmesine katkı koyan herkes millidir ve yerlidir.

Siz, anti demokratik yollarla partinin önünü kapatmanın yalnızlığını mı yaşıyorsunuz? “Küçük olsun benim olsun ”da.. Nereye kadar!..

Yukarıda bahsettiğim gibi MHP bu ülke için değerlidir ve varlığını sürdürmelidir. Bu değeri düşürecek vaziyetlerden bir an önce kurtulup; kendi özüne dönmek zorundadır. Tabii ki ittifaklar yapılabilir, buna diyecek kimsenin bir sözü olamaz! MHP ilk turda kendi adayını çıkartamayacak bir konuma düşmemelidir. İlk tur sonucu başarılı olamaz ise, İkinci turda destek vereceği aday için vaziyet almalıdır. Koşulsuz ve şartsız birine destek olmak; başta MHP tabanını incitir.

Sevgi ile kalın…

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

HER OY’UN, BİR AĞIRLIĞI..22 Haziran 2018 Saat: 14:52
DİP DALGA!..14 Haziran 2018 Saat: 13:59
BÖLÜNMÜŞ KAFALAR!..11 Haziran 2018 Saat: 13:26
Alkış ve Apolet!
FAİZ LOBİSİ4 Haziran 2018 Saat: 13:15
SAĞ GÖSTERİP, SOL VURMAK!6 Mayıs 2018 Saat: 14:48
Tüm Yazıları
Yukarı ↑