Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Bowling Salonu
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Hakan BIÇAKÇI
Hakan BIÇAKÇI

KADIN KÜKREMELİ!..

8 Mart 2018 Saat: 13:55

Güzelim, aşkım, sevgilim, bir tanem, nur tanem, bebeğim vb. güzellemeler onlar için. Aynı zamanda cenneti dahi ayaklarının altına serdiğimiz kadın. Bu övgüleri hak eden kadını anlamak, empati kurmak ve gerekli özeni göstermek hepimizin görevi olmalıdır. Erkeğin egosunda kaynaklı güce dayalı egemenliği; tarihler boyu sürmüş, aynı zamanda dinsel argümanlar üzerinde de etkisini göstermiştir. Hiçbir semavi din, kadını erkeğin gerisine itmezken, hele hele peygamberimizin kadına bakışı ortada dururken; hala bazı dini gelenek ve söylemler, kadını eşit yaradılış haklarından alıkoymuş ve koymaya devam etmektedir.
Kadın mutlu ise..
Kadın mutlu ise; aile mutlu, toplum mutlu, ülke mutlu, dünya mutludur. Hiçbir kadın mutlu olduğu bir yuvaya ihanet etmez! İhaneti de asla kabullenemez! Erkek egemen toplumların kadına ve kadın haklarına bakışı, erkeksidir. Hala toplumumuzda kadını, bir meta gibi sahiplenen ve gerekirse darp etme yetkisini kendinde gören erkeklerin varlığına her gün şahit olmaktayız.
Kadın hakları..
Kadın hakları, yüz yıllardır engellenmiş ve hala engellenmesine devam edilmektedir. TBMM’nde kadın vekil sayısı, sivil toplum örgütlerinde, devlet teşekküllerinde, siyasi partilerin yönetim kurullarında yer alan kadın sayısına bakıldığında; ülkenin, kadına biçtiği değer hakkında bir istatistik sonuca varabiliyorsunuz. Erkek egemenliğinde, kadın haklarının eşitlenmesini beklemek; çok iyimserlik olur.
Kadın ne yapmalı..
“Ey şair bana yağmurdan bahsetme, yağdır” diyen Şair Viktor Hugo’nun bu ünlü sözünden kadınlarda nasip almalıdır. Dayak yiyor susuyor, aşağılanıyor susuyor, itilip kalkılıyor yine susuyor. Kadın şikâyet etmekten vazgeçmeli, gerektiğinde kükremesini bilmelidir. Kadına, sadece öbür dünyada bir cennet layık görülmemeli, bu dünyada da cenneti yaşamalıdır.
8 Mart dünya kadın günü dolayısı ile tüm kadınlarımızın ve Çağdaş Medya grubunda çalışan emekçi kadınlarımızın bu anlamlı günlerini tebrik eder; sevgi, saygı ve hürmetlerimi sunarım.
Sevgi ile yaklaşalım, kadınlarımıza…

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

HER OY’UN, BİR AĞIRLIĞI..22 Haziran 2018 Saat: 14:52
DİP DALGA!..14 Haziran 2018 Saat: 13:59
BÖLÜNMÜŞ KAFALAR!..11 Haziran 2018 Saat: 13:26
Alkış ve Apolet!
FAİZ LOBİSİ4 Haziran 2018 Saat: 13:15
SAĞ GÖSTERİP, SOL VURMAK!6 Mayıs 2018 Saat: 14:48
Tüm Yazıları
Yukarı ↑