Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Hakan BIÇAKÇI
Hakan BIÇAKÇI

DİLO YAYLALAR!..

12 Nisan 2018 Saat: 11:19

Cumhurbaşkanı ile beraber bir grup sanatçının yer aldığı kafile Hatay sınır karakolunda askere moral ve motivasyon kapsamında, klarnet eşliğinde yaylalar türküsünün İbrahim Tatlıses tarafından Afrin’e uyarlanarak topluca söylenmesi, ülkenin önemli bir kesiminde rahatsızlık meydana getirmiştir.
Yaylalar..
Zamanında bizlerinde askeri meydanlarda sıkça söylediğimiz bir marşın klarnet eşliğinde bir bayram edasına dönüştürülmesi bence de abartı oldu. Ülke olarak; bir terör örgütünün Suriye’deki kaosu fırsat bilip, yanı başımızda yapılanmasına izin verilemezdi. Tabii ki askerimizin sahadaki başarısından mutlu olduk. Silahlı gücümüz, gereğini yaparak bu coğrafyada terörün hükümdar olmayacağının önüne bir set çekmiştir. Ülke olarak, canı yürekten evlatlarımızın yanındayız. Onların ayaklarına bir taşın değmesine bile üzülürüz. Bir evladın hangi şartlarda büyütüldüğünü her anne baba iyi bilir.
Hassasiyetlerimize ne oldu..
Beş-on yıl öncesine kadar bir şehit haberi geldiğinde eğlence yerleri programlarını iptal ederdi. Görev aldığım kurumlarda da aynı hassasiyeti gösterirdik. Yapılması planlanan eğlencelerin yapılamadığı veya ertelendiğine çok şahit olmuşumdur. Şehitlerin gelmeye devam ettiği bir noktadan ülkeye böyle sazlı sözlü fotoğraflar vermek; bu konularda hassas olan toplumumuzu üzdüğünü düşünüyorum. İç siyasette bir getiri beklentisi ile servis ediliyorsa; uygun değildir. O görüntüleri izleyen bir şehit annesi, babası, eşi, bacısı, yaveri acaba ne düşünür. Ateş, düştüğü yeri yakmamalı!.. Bu ülkenin savunmasında, şehit ateşi düşen her ocak bizim ocağımız olmak zorundadır. Kaldı ki, o fotoğraf karesinde yer alanlardan kaçının çocuğu, askeri elbiseyi giymiştir? Merak ediyorum.
Koltuk düşkünlüğü..
Siyaset bir hizmet işidir. Hizmet sekteye uğramaya başladığında, bayrağı başkaları üstlenir.  Siyaset ömür boyu gidilecek bir yol da değildir. Mutlaka yorulmalar, siyasi verimde düşmeler yaşanacaktır. Ülkede yaşanan her olumlu ve olumsuzluğu, iktidarda veya muhalefette kalmak adına fırsat bilmek; ülkeyi daraltır. Huzuru ve güveni sarsar. Adaleti sekteye uğratır.
Ülkenin en hassas konularında bir araya gelemeyen, masa etrafında oturup bir çay dahi içemeyen siyaseti, kendi adıma reddediyorum. Ülke menfaatlerinin ikinci plana itildiği, koltukların önemsendiği siyaseti de doğru bulmuyorum. Siyasetçilerin, sorunları çözmek gibi dertleri ve yetenekleri olmalıdır. Siyasetin çözemediği sorunlar, askere havale çıkartılıyorsa ve sonucunda; gözyaşı, yıkılan yuvalar ve kentler, vatanlarından kovulan insanlar, kadınlar ve çocukların olması, kabul edilir bir durum değildir. Ulusal kaynaklarını; insana değil de silaha sarf eden ülkelerin geleceği parlak olamaz!
İnsanı yaşatmalı..
İnsan hayatının pamuk ipliğine bağlı olduğu bir dönemden geçmekteyiz. Aile içinde, sokakta, işte, trafikte ve askeri sahalarda; ölümün önüne set çekebilecek, Dünya’ya barışı ve cenneti getirebilecek beyinleri özlem ve hasretle bekliyoruz.
Bir insan; gün gelir ülkesinin kaderini, gün gelir dünyanın kaderini değiştirebilir. Bilim ve aklı öncü kabul eden toplumlara, selam olsun!
Sevgi ile kalın…

 

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

AYNA YALAN SÖYLEMEZ!..14 Kasım 2018 Saat: 14:03
MUHTEREM PAPAZ EFENDİ!..17 Ekim 2018 Saat: 13:45
HABERLER…12 Ekim 2018 Saat: 13:54
Tüm Yazıları
Yukarı ↑