Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Hakan BIÇAKÇI
Hakan BIÇAKÇI

DURULMAZ, BU SULAR!

6 Temmuz 2018 Saat: 12:13

 

Delege, sokağı yansıtmazsa..

Rakibine 9 sefer yenilen bir lider hala koltuğunu korumak derdine düştü ise, CHP’de sular durulmaz! Belediye Başkanları, Millet Vekilleri, İl Başkanları; Genel Başkana yaranmak adına delegeler üzerinde nüfusunu kullanarak “körler sağırlar birbirini ağırlar” misali imzalarla belirlenen üst yönetim; CHP’yi bu noktaya taşımıştır! Yönetimin inisiyatifine girmesi muhtemel bir avuç delegenin ortaya koyduğu irade, koskoca CHP’yi dizayn etmeye yetebiliyorsa; ölmeden bu koltuklar boşalmaz! Sürece uygun bir deyim “Ayıkla pirincin taşını” ayıklayabiliyorsan!..

Çare vardır..

50 gün gibi kısa bir kampanya sürecinde, karşısında rekabet ettiği koca bir devlet olmasına rağmen; halkın büyük teveccühü ile Başkanlık yarışını hatırı sayılı bir oyla geçen Muharrem İnce’ye, sen 5 yıl bir kenarda dur denemez! Ülkede, “İnceden bir lider aşkı” ortaya çıkmışken; koltuklarını koruma peşine düşen CHP üst yönetimi soruna çare bulmak yerine, koltuklarını korumak adına “küçük olsun benim olsun” hastalığını tekrar nüksettirme eğilimine girmiştir.

Kayıp yıllar..

CHP halen 50 kayıp yılın sorunlu fotoğrafı üzerinde güzellemeler yapmaktadır. Bir komplo ile Genel Başkan olanların; bunca başarısızlığına rağmen koltukta kalma isteğini anlamak mümkün değildir. Değişim için yeni komploların olması mı beklenmelidir? Aslında CHP Genel Başkanı, bu süreci iyide yönetti, ama doku tutmadı! Rüzgâr esmiyor!.. Estirilemiyor…

Ankara’daki beyler..

Bu Ankara’daki arkadaşlar; delege sesi yerine sokağın sesini dinlemiş olsalardı; bugün belki de başka şeyleri yazacaktım. Delegenin oyu ile o koltukları işgal edersiniz ama sittin sene halktan yeterli desteği alamazsınız! Olan, hep bir umut peşinde koşan, geleceğinin aydınlığı için didişen, ülke adına hayalleri olan, demokrasi ve özgürlük düşünü kuranlara olmaktadır. Gönüller, kurucu da kalsa da; gözler hep ileriye, yeniçağın mavi gözlerini özlemle ve sabırla beklemektedir.

Sevgi ile kalın…

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

SEBZEDE, ÇÖZÜM VARDIR!..14 Şubat 2019 Saat: 13:37
BENİM ÜLKEMDE;1 Şubat 2019 Saat: 14:57
RUH SAĞLIĞI YASASI…23 Ocak 2019 Saat: 15:00
ARKAMIZDAN BAKANLAR…9 Ocak 2019 Saat: 13:14
Tüm Yazıları
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklıklazer epilasyonAnkara evden eve nakliyat
Yukarı ↑