Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Hakan BIÇAKÇI
Hakan BIÇAKÇI

MUHTEREM PAPAZ EFENDİ!..

17 Ekim 2018 Saat: 13:45

İskambil kâğıtlarında dört adet papaz bulunur. Bir deste içinden üç papazı ayırıp; tek papazla “papaz kaçtı” oyunu oynardık çocukluğumuzda… Oyun içinde papazı kakalamak için her yolu denerdik. Papaz en son kimde kaldıysa o yenilmiş kabul edilirdi. Adrenali yüksel zevkli bir oyundur, aslında.. Papaz kaçtı dan bizdeki papaza gelmek istiyorum.

Papazın hikayesi..

Bizdeki muhterem, gerçek bir Papaz olması yanında, arkası da çok güçlüdür. Bu Papaz, gizli tanık Papazlarımız tarafından “casuslukla, Pkk’ya ve Fetö’ye” yardım yapmakla suçlanır. Olay yargıya taşınır ve gerçek Papaz mahkûm edilir. Papazın ağa ağabeyleri buna itiraz eder: “Bizim Papazımız namusludur, din adamıdır, iyi çocuktur, böyle işlere kalkışmaz masumdur” der. Ve Papazı bizden ister! Devlet-i Aliyye’mizden sesler yükselir: “Sizin Papazınız, bildiğiniz gibi masum bir din adamı değildir. Ülkemizde her haltı işlemiş; o bir teröristtir” diye “şak” diye cevap verilir. Büyük ağabeylerin tehditkâr tweetler gelmeye başlar: “Verin bizim Papazı, yoksa sonucuna katlanırsınız…” Devlet-i Aliyye’mizden aynı sertlikle yanıt gider: “Bu fakir beden bu makamda olduğu sürece bu teröristi buradan kimse alamaz.” Tıpkı, Türk asıllı Alman gazeteci Deniz Yücel için söylendiği gibi: “Yargımız tam bağımsızdır, kimseden emir almaz!” Aradan bir süre geçer, kapalı kapılar ardından yaşanan müzakerelere şahit değiliz. İyi ki değiliz!.. Yargımız “şıp” diye duruşma gününü açıklar.. Papazı suçlayan gizli tanıklar, bir anda döne döne ifadelerini tazeler: “Bu Papaz bizim suçladığımız papaza benzemiyor, bu Papaz çok muhteremmiş!..” Meğer büyük ağabeyler doğru sözlü imiş. Onların Papazı namuslu bir din adamıymış; hiç suçu günahı yokmuş!.. Sonucu belli maç; ağır ağabeylerin galibiyeti ile son bulur. Zafer edasıyla Papaz Türkiye’den ayrılmadan önce “Ben Türkiye’yi çok seviyorumJ der, uçağına atlayıp; “pıır” diye, bir daha dönmemek üzere, oval ofiste kendini bulur. Papazın hikayesi böyle..

Gelelim kendi hikâyemize..

Bu gizli tanıklığı, daha önceden; Ergenekon, Balyoz ve Casusluk davalarından da tanıyoruz. Bunlar kimdir, ne iş yaparlar! Adaleti ve Devlet makamlarını yanıltmak ve itibarsızlaştırmak için mi tutulmuştur. Bunun altında kimler vardır. Şayet Papaz suçsuzsa; bu dönek iftiracılar suçlu değil mi? Adaleti ve devleti yanıltmak, hukuku ayaklar altına almanın bir cezası yok mudur?.. Diyelim ki ABD siyasi gücünü kullandı ve Papazını aldı. “Ver Papazı al Papazı” deniyordu; Rüşvetin ayyuka çıktığı Halk Bankasında, paraları ayakkabı kutularında saklamayan dürüst Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla niye alınamadı.. Fetö niye alınamadı.. Diye sormak lazım.. Türk yargı sistemi yolgeçen hanı değildir, olmamalıdır da.. Gücün kontrolüne girmiş bir yargı sistemi mazlumların hakkını nasıl koruyacaktır. Aynı sistematikle Fetö’ye kurban edilen vatansever subayların karartılan hayatları ne çabuk unutuldu. Hak, Hukuk, Adalet, Can ve Mal Güvenliği Devletin birliği ve dirliği için elzemdir. Bunlar yoksa papaz içimize kaçmış demektir.

Sevgi ile kalın…

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

KAZIN AYAĞI..!8 Ağustos 2019 Saat: 14:40
15 TEMMUZ’UN ANIMSATTIKLARI..17 Temmuz 2019 Saat: 14:38
KİBRİN ABİDESİ!..10 Temmuz 2019 Saat: 12:42
SEÇİMİN, KIRIK AYAĞI!..27 Haziran 2019 Saat: 11:17
USULCA YARIŞTILAR!..20 Haziran 2019 Saat: 12:26
Tüm Yazıları
Yukarı ↑