Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Hakan BIÇAKÇI
Hakan BIÇAKÇI

“İŞERİ” YOLLARI AŞINDIRABİLECEK Mİ?..

4 Kasım 2018 Saat: 14:05

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimler için siyasi partilerin hazırlıkları tam hızla devam ederken; ilçemizden ilk ses CHP’den geldi.

İşeri’nin adaylık süreci..

İsmet İşeri yola koyulmadan önce partililerinin görüşünü aldı, daha sonra ilçenin kanaat önderleri ve sivil toplum kuruluşları ile yapılan görüşmeler neticesinde aldığı olumlu izlenimlerin ışığında, İlçe Başkanlığını Yaptığı CHP’den istifa edip; yerel seçimler için aday adaylığını açıkladı. Aday adaylığını açıkladığında; geçmişte ve halen görevde olan tüm ilçe yönetim kadrolarının destek için orada olmaları, o gün bende; İşeri’nin adaylığının kesin olacağı kanaatini uyandırdı. Ve sonunda Ankara’da durumu görüp; İşeri’nin adaylığını tasdikledi.

Başkan adayı İşeri..

İlçemizde yola ilk koyulan başkan adayı olması, belki bir avantaj olarak değerlendirilebilir. Sokağın sesine kulak verdiğinizde; kendisiyle birebir teması olmayanların dahi çevresel duyumların etkisiyle olumlu tavır geliştirdiklerine bizzat şahidim. İsmet İşeri’nin aynı zamanda meslektaşım olması hasebiyle, kendisini uzun yıllardan beri yakinen tanırım. Ortak hareket etme iradesiyle çevresini örgütlemesini becerebilen bir siyaset adamı. En çok eleştiri konusu; sokakta halkla teması nedeniyle, randevularına en az yarım saat gecikmeli gitmesi..

İddiası..

Her aday gibi İsmet İşeri’de iddiasını ortaya koyabilecek değerli bir şahsiyettir. Siyasette ilk çıkışlar önemlidir. Halkın beğenisini kazanırsanız öyle devam eder. Henüz daha erken olmasına rağmen İşeri’nin toplumda ki karşılığı yadsınamaz. Yıllarca bu ilçeye her alanda hizmet vermiş, sorumluluklardan kaçmamış, elini taşın altına sokmaktan çekinmemiştir. Ama Gölcük gibi tutucu bir ilçede seçimi almak, hiç de kolay görünmüyor. İşeri’nin “pozitif duruşu ve sıcaklığı” karşı tarafı ikna edebilecek düzeydedir. Başarması için,  kendisini tavsiyem; bu süreçte ne kadar fazla el sıkarsa, ne kadar ilçenin derinliklerine inerse; o derece kendisine artı dönüşler olacaktır.

Evet, İşeri’yi meslektaşım olarak uzun yıllardır tanırım. Kendisini bir ağabey olarak gördüm ve hitap ettim, bu güne kadar iyi bir dostluk içinde olduk. Bir meslektaşı ve arkadaşı olarak; çıktığı yolda, “bilgi birikimi ve verimli yapısı” ile başarılı bir performans sergileyeceğine inanıyorum. Adaylığına kefilim. İsmet İşeri, CHP’nin makûs kaderine ilçede bir son verebilecek mi?.. Bekleyip göreceğiz. Rabbim yolunu açık etsin.

Sevgi ile kalın…

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

KAZIN AYAĞI..!8 Ağustos 2019 Saat: 14:40
15 TEMMUZ’UN ANIMSATTIKLARI..17 Temmuz 2019 Saat: 14:38
KİBRİN ABİDESİ!..10 Temmuz 2019 Saat: 12:42
SEÇİMİN, KIRIK AYAĞI!..27 Haziran 2019 Saat: 11:17
USULCA YARIŞTILAR!..20 Haziran 2019 Saat: 12:26
Tüm Yazıları
Yukarı ↑