Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Hakan BIÇAKÇI
Hakan BIÇAKÇI

T.C.

6 Mayıs 2019 Saat: 13:17

Bu ülkenin sahibi 82 milyon yurttaş; cüzdanında “Türkiye Cumhuriyeti Kimlik kartını” taşımaktan onur ve gurur duyar. “Türkiye Cumhuriyetinin” içinde “Türk” kelimesinin olması, bu toprakların sahipliğini Türk milliyeti yapmaz. 29 Ekim 1923 günü millet meclisinde “yaşasın” nidaları ile kurulan Türkiye Cumhuriyetimiz; bu topraklarda yaşama alışkanlığı edinmiş ve toprağına sahip çıkan, çeşitli milliyetlerden oluşan vatan evlatlarının Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde; sadece elini değil, gövdesini taşın altına sokması ile hayat bulmuştur. Kurumsal ismimiz; Türk, Kürt, Laz, Çerkez vs. olabilir, ama kurumsal soyadımız “Türkiye Cumhuriyetidir.” “Türkiye Cumhuriyeti Kurumsallığı” tüm yurttaşları kapsayan bir üst kimliğe sahiptir. Bundan kimsenin rahatsızlık duyması ve gocunması gereksiz ve anlamsızdır. Çünkü gazi meclisinde alınan T.C. kararı; 1923 yılında yurdun her köşesinden gelen temsilciler eşliğinde ortak alınmıştır. Bu devleti yeniden inşa eden kurucu irade atalarımızın bu kararını; bugün tartıştırmaya açmak veya yok saymak doğru değildir. T.C. unvanının, Kamu Kurumsal Kimliklerinin önünden kaldırılması, bu ülkenin birliği ve dirliğine zarar verir. Bu durum, siyasi ve ideolojik anlayış ve beklentilere heba edilecek bir konu olmaktan çıkartılmalıdır.

CHP tarihi sorumluluk üslenmiştir.

30 Mart yerel seçimleri sonrası CHP ve İyi Parti birlikteliği sonucu alınan Büyükşehir Belediyeleri tarafından, daha önce indirilen T.C. unvanlarının tekrar olması gereken yerlere takılması; CHP’nin tarihi birikime olan saygısı ve sorumluluğu sayesindedir. Ak Parti ve MHP’nin de bu sürece katılacağını umut ediyorum. Bu milletin yeniden şahlanma için; canını dişine takarak emek vermiş, gerektiğinde tereddüt etmeden canını bu topraklara ekmiş atalarımızın; kurucu millet meclisinde coşku ile alınan kararın, bize emaneti olan “T.C.” layık olduğu her yerde kalmalı ve onu yaşatmak, bizlere düşen vatani bir sorumluluktur.  

“T.C. Gölcük Belediyesi Başkanlığı”

Gölcük Belediyesinde böyle bir sorunu ilçeye yaşatmayan, önceki Belediye Başkanımız Mehmet Ellibeş başta olmak üzere, ilçemizin meclis üyelerine ve Gölcük halkına bir teşekkür borcumuzun olduğunu düşünüyorum. İlçemizde T.C. unvanını kaldırmak zorunda kalan kurumların, yeniden bir düşünme zamanlarının olduğunun altını çiziyorum.

“T.C.” bize yakışıyor.

Atalarımız emaneti bize gerçekten yakışıyor. Bu unvanı yok saymanın sonu pek hayra yorulmaz! Şayet, bir ulusun ana şifresini bir kez kırarsanız; zamanla bütün şifrelerini açık hale getirirsiniz ki; sonun nereye varacağını göremezsiniz.

T.C.’me dokunma.. Sevgi ile T.C.’de kalın… 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

KOMŞU SEÇİLMEZ..!26 Eylül 2019 Saat: 14:38
PEJMÜRDE!..12 Eylül 2019 Saat: 11:54
KADIN, NEDİR?..27 Ağustos 2019 Saat: 14:50
KAZIN AYAĞI..!8 Ağustos 2019 Saat: 14:40
Tüm Yazıları
Yukarı ↑