Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Hakan BIÇAKÇI
Hakan BIÇAKÇI

SEVGİLİ YILDIRIM BAŞKANA, BİR KAÇ ÖNERİ…

22 Mayıs 2019 Saat: 15:20

31 Mart yerel seçimlerini geride bıraktık. İlçemizi 5 yıl süre ile yönetecek yeni Başkan Av. Yıldırım Sezer, Gölcük halkı tarafından teveccüh gördü. Enerjisi dolu Başkanımıza, yaşadığımız kentin sosyal ve görselliği ile ilgili bazı önerilerim olacaktır.

Öneri 1-Öncelikle sosyal yaşam bağlamında bir hususu gündeme getirmek istiyorum. Anıt parktan her geçişimde, bilhassa emekli kesiminin; anıt parkın oturma yerlerinde boş vakitlerini, boş boş geçirmeleri hep dikkatimi çekmiştir.

Önerim: Bu açık park alanının müsait bir yerinde; günlük gazete, dergi ve kitap bulunduracak ve okumayı arzulayan park okuyucusuna, okuma süresince zimmetleyecek küçük bir birimin konuşlandırılmasını toplumsal fayda olarak değerlendiriyorum. Gazete, dergi ve kitap okuma alışkanlığı olmayan bir toplumu; çeşitli etkinliklerle okumaya zorlamanın faydalı olacağını düşünmekteyim. Bilgiden kopan, öğrenmekte tembel davranan yapımızı kırarak; ulusal gelişmişlik katsayımızı katkı koyabiliriz. Aksi durumda Ortadoğu anlayış esaretinden kurtulamayız.

Öneri 2-Evlerin dış kapıları büyük olur ki; girişi ferah ve rahat olsun. İş merkezlerinde de kapıların keza aynı şekilde geniş ve rahat olmasına özen gösterilir. Şehirlerin girişleri de geniş ve ferah olmalıdır. Buradan şu soruyu sormak isterim. İlçemize merkezden girişi daraltan pervanenin yerleştirilmesi ne ile izah edilebilir. İzmit yönünden ilçemize gelen bir araç; adına ve şanına yakışır Gölcük’ten şehre giriş yaptım diyebilir mi?..

Önerim: Şayet Donanma Kentini simgeleyen pervane bir yerlere konacaksa; D130 karayolunun şehre giriş noktasında, “Donanma şehri Gölcük’e hoş geldiniz” tabelasının müsait bir yerinde olması, simgesel anlamda da hoş dururdu diye düşünüyorum.

Öneri 3- Sabah evden çıkmadan önce; güzel giyinir, saçımızı başımızı düzeltiriz, kokumuzu sıkar ve toplum içine öyle çıkarız. Şehirlerinde, yaşamımızın önemli birer parçaları olması nedeniyle; şehri simgeleyen yapılar, boyalı ve şık olmalı, üzerlerinden elektrik ve benzeri kablolar sarkmamalı, tabelalar bir düzen içinde dizili olmalıdır ki, görselimiz tatmin olsun.

Yukarıda arz ve izah ettiğim konuların, Sevgili Başkanımızın ilgisini çekeceğini düşünüyorum. Belediye Bütçesine ağır yükler getirmeyecek ufak dokunuşlu bu ve benzeri projelerin; sosyal ve görsel faydası büyük olacaktır.

Sevgi ile kalın… Gazete, dergi ve kitap okumayı ihmal etmeyelim.

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

KOMŞU SEÇİLMEZ..!26 Eylül 2019 Saat: 14:38
PEJMÜRDE!..12 Eylül 2019 Saat: 11:54
KADIN, NEDİR?..27 Ağustos 2019 Saat: 14:50
KAZIN AYAĞI..!8 Ağustos 2019 Saat: 14:40
Tüm Yazıları
Yukarı ↑