Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

M.Hilmi ÖZBEK
M.Hilmi ÖZBEK

BU SAYGISIZLIĞA KİM DUR DER..?

20 Haziran 2019 Saat: 12:30

KOCAELİ İL, GÖLCÜK İLÇE SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNE İTHAF OLUNUR..!

Toplumsal yaşamımızın örnek kişileri aydınlar (okumuşlar) dır.

Kendi alanında doyurucu ve etik bir eğitimle bilgi edinmiş, bilgi ve becerilerini topluma örnek ahlâkıyla sergileyen kişiler, ülkesinin değerleridir.

Toplumun güvenini, sevgisini, saygısını kazanan kişiler ( hangi meslekten olursa olsun) unutulmazlar ve içinden çıktıkları toplumun övünç kaynaklarıdır.

Çünkü, aklınıza gelebilen her alanda daha yararlıyı, daha güzeli, daha sağlıklıyı topluma kazandıran bu kişilerdir.

Ayrıca toplumun bilinçlenmesini, bilgi ve görgü edinmeyi, iyilik ve yardımı, kısacası örnek olmayı söz ve fiilleriyle de gösterebilenler aydınlar ( okumuşlar) dır.

İşte bu meziyyetli özellikler aydın (okumuş) bildiğiniz kişilerde yoksa o zaman o kişi aydınlığın karanlığında kalmış demektir.

Bu gibi aydın (okumuş) takiye’li görünenlerden tutarsızlıklar, zararlı kötü davranışlar beklenir..! Sözleri ve fiilleri karışık, bulanık ve tuhaf olur, karşısındakini, (bulunduğu mevkii unutarak)“terbiyesiz”..!“Sus Lan”..!çık dışarıya” gibiseviyesiz çirkin sözlerle yansıttığı kabalıklar, hepimizi derin derin düşünmeyesevkeder, ve istenmeyen olaylara sebep olur…

Bugünkü yazımın başlığını ve buraya kadar olan giriş önsözünü niye yazdığımı merak edenlerin,merâkınıda aşağıdaki satırlarda gidereyim.

Sağlıkla kalın.

Yazımın konusunun şikâyet muhâtabı evvel emirde Gölcük Değirmendere Yüzbaşılar sağlık ocağı doktoru H….K…O…olduğu gibi, bir diğer asıl muhatapları il ve ilçe çe sağlık müdürlüğü ve CİMER dir.

Efendim anlatacağım olay, biten raporlu ilaçlarımı yazdırmak için sağlık ocağında 18-06-2019 tarihinde saat 15.45 - 16.05 saatleri arasında numaratörden sıra numarası aldım. Kendi âile hekimim o saatte görevde olmadığından numaratör otomatik olarak beni DR. H….K….Oğluna…yönlendirdi.

Doktorun kapı üstü monitörüne ismim (65 yaş üstü olmamız nedeniyle) ânında yazıldı ve o saatte başkada o ekranda hasta ismi yoktu, biraz bekledikten ve içeride başka hasta bulunmadığından emin olduktan sonra usul gereği kapıyı tıklatıp içeriye girdim,

Doktor masasında telefonla görüşüyordu. İyi günler demeye kalmadan koluyla sert bir şekilde kapıyı göstererek (âdeta kovarcasına beni azarlayıp) çık dışarı diye bağırdı. Ne olduğunu bile anlamadan dışarıya çıktım ve beklemeye başladım.

Aradan beş dakika kadar bir zaman geçtikten sonra kapı üstündeki monitörün sesli uyarısıyla kapıyı tıklayıp tekrar içeri girdim. Kolay gelsin dememle birlikte, DR H….K….Oğlu…”şikâyetiniz nedir” deyince sandalyeye oturdum ve “Doktor bey beni neden azarlayıp bağırarak dışarı kovdun, daha nâzik söyleyebilirdin” dememle birlikte “telefonla görüşüyordum lan! Seni çağırdım mı da girdin içeri” diyerek karşılık verdi.

Bende bu kaba davranış üzerine kendisini daha nâzik bir uslup kullanmaya dâvet edince bana” terbiyesiz herif kes sesini” diye bağırdı. “Bağırırım lan ne olacak” dedi. Bende ona “bende işverenim 11 kişi sgklı çalıştırıyorum üstelik bizden kesilen sgk primleriyle buradan maaş almaktasınız, böyle üslupsuz ve kaba konuşamazsın, Üstelik ben bu ilçede günlük çıkan mahalli bir gazetenin (gölcük postası) 7 yıllık köşe yazarıyım. Bu kötü davranışınızı köşe yazımda yazmak zorunda kalırım, sözlerinize dikkat edin” diye kendisini îkâza çalıştım. O ise bağırıp çağırmaya (bir doktora yakışmayacak) kötü üsluplu konuşmasına devam ederek bir yandanda senin ismini buraya kaydediyorum gazeteci olmazsan ne olursan ol görevi engellemekten hakkında işlem yaptıracağım” diye, ben dışarı çıkarken bile tehditler savuruyordu!

69 yaşında bir T.C. Vatandaşıyım. Üstelik işveren, ayrıca da bir gazetede köşe yazarıyım. 40 lı yaşlarda (benim çocuğum yaşında olduğunu tahmin ettiğim) bu doktorun kötü ve çirkin üsluplu davranışları beni fazlasıyla üzdü…

Günümüzde yazılı ve görsel medyadan gördüğümüz sağlık çalışanlarına karşı yapılan şiddet ve darp görüntülerini nefretle izleyip en başta biz yazarlar kınarken, bu haddini bilmez doktorun! Bu davranışı (bir gün olur) birilerinin sabrını taşırıp müessif olaylara sebep olabilir! Mâsum vatandaşı istenmeyen olayın fâili yapabilir.

Bu nedenle, Başta Kocaeli il sağlık müdürlüğünden, Gölcük ilçe sağlık müdürlüğünden, Cimer’den vegazetedeki köşemde bu konuyu yazarak doktorun uyarılması yönünde talepte bulunmayı vatandaşlık görevi sayıyorum.Bu saygısızlığa birileri dur der diye de umutla bekliyorum…İlgililere duyurulur.

Not; sağlık ocağının 24 saat kamerakaydıyla izlendiği belirtiliyor.

18-06-2019 günkü, saat 15. 50/ 16.O5 arası kayıtlar (gerekli görülürse) incelenebilir…

İlgililere duyurulur.

Metin Hilmi Özbek

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

İRÂDELİ DİK DURULABİLSE..!16 Temmuz 2019 Saat: 14:14
DEMOKRASİ EN BÜYÜK NÎMET..!15 Temmuz 2019 Saat: 14:07
DEMOKRASİMİZİKURTARDIĞIMIZ GÜN..!14 Temmuz 2019 Saat: 14:36
BUGÜN BİRAZ TEBESSÜM..!12 Temmuz 2019 Saat: 15:27
CUMA SOHBETİ…11 Temmuz 2019 Saat: 15:23
Tüm Yazıları
Yukarı ↑