Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

TES birlik yemeğinde buluştular

Türk Eğitim-sen Gölcük şubesi tarafından Gölcük Aşiyan Tesislerinde düzenlenen geleneksel birlik yemeğinde Türk Eğitimsen üyeleri bir araya geldiler.

8 Aralık 2012 Saat: 21:43
TES birlik yemeğinde buluştular
TES birlik yemeğinde buluştular

TES birlik yemeğinde buluştular

 

 

Türk Eğitim-sen Gölcük şubesi başkanı Yaşar Tokay ve yönetimi Gölcük Aşiyan Tesislerinde geleneksel birlik ve beraberlik yemeği düzenlediler. Yemeğe TES Kocaeli 1 Nolu Şube başkanı Süleyman pekin ve yönetimi, TES Karamürsel ilçe temsilcileri, TES Gölcük ilçe başkanı Yaşar Tokay ve yönetimi, ayrıca bu yemeğe katkı sağlayan yurt dışında olan Gölcük Belediye başkanı Mehmet Ellibeş, Nuhoğlu İnşaat Sahibi Erol Nuhoğlu, MHP İl başkan yardımcısı Mustafa Cintaş, Tonya Yapı İnşaat Firması Sahibi Ahmet Sağlam, Esnaf Denizci Kuyumcu Arif Denizci, Mütahit Hüseyin Arslan, Bilal Çakır, Çakıroğlu İnşaat firması sahibi Kerim Çakıroğlu ve çok sayıda TES üyeleri katıldı.

 

Yemek öncesi TES 1. Nolu şube başkanı Süleyman Pekin “bu gün çok önemli gündür bu gün birlik ve beraberliğin pekiştiği gündür. 80 li yıllardan sonra güçlü üyesi ile yol çıkan tek sendika her zaman birlik içerisinde tek yürek olan yine tek sendika olan TES bu gün yine aynı kararlılıkla birliğini sağlamaya devam ediyor. Biz eğitim emekçileri olarak simgemiz olan siyah önlükler kaldırıldı. 4+4+4  - dert+dert+ dert hiç değişen bir şey yoktur. Ama bizi emekçiler bu zorluklarsın üstesinden emek vererek geliyoruz. Bu gün ülkemiz geneline bakıldığında bizler millet olarak zor bir süreç içerisinden geçiyoruz. Bu gün Kardeş savaşı ve komşu savaşları başlatıldı. İçerde kardeş kardeşi kırdırırken birde komşu savaşı başlatıldı. İnşallah biz bu zorluklardan yara almadan kurtulacağız” dedi.

 

TES Gölcük Şubesi Başkanı Yaşar Tokay “öncelikle bu yemeğimize sponsor olarak katkı sağlayan Gölcük Belediye başkanı Mehmet Ellibeş, Nuhoğlu İnşaat Sahibi Erol Nuhoğlu, MHP İl başkan yardımcısı Mustafa Cintaş, Tonya Yapı İnşaat Firması Sahibi Ahmet Sağlam, Esnaf Denizci Kuyumcu Arif Denizci, Mütahit Hüseyin Arslan, Bilal Çakır, Çakıroğlu İnşaat firması sahibi Kerim Çakıroğlu’na yürekten teşekkür ederim. Değerli arkadaşlarım öncelikle geçmiş öğretmenler gününüzü kutlarım. Bir dünya klasiği olma yolunda hızla yol alan Canım Öğretmenim ve eli öpülesi öğretmenler masalını bir kez daha yaşadık ve avutulduk.

 

Fakat Bazı gerçekler var ki bunları da tespit etmek gerek. Son yapılan geniş kapsamlı bir ankete göre Meslektaşlarımızın Yüzde 40 ı kendini değersiz, yüzde 50 si Kaygılı, yüzde 5 i de mutlu his ediyor. Ankete katılan yüzde 40 ı veli ve öğrenci tarafından sözlü, psikolojik ve fizik Şiddette Maruz kalmış. Yüzde 25 i çeşitli şekillerde tayın, atama mağduriyeti yaşamış. Dokunmazlık tartışmalarının gündemi meşgul ettiği bu günlerden en dokunulan meslek gruplarından biride eğitim çalışanlarıdır. Son yıllarda yargıya intikal eden sorunlar içinde eğitimcilerin büyük atak yaptığını görüyoruz. Gelişme ve kalkınma paralel eğitim kültür hizmetlerinde ve bu alanda çalışanlarda bunun nimetinden yararlanması gerekirken fakat daha çok külfetini çekmektedirler. Bu şekilde sıkıntılar yaşanırken hala bazı arkadaşlarımız sendikalar ne iş yaparlar diyerek soruyorlar. Mesleki örgütleme de çeşitli sorunların ilgili yerlere aktarılması, baskı kurulması, hukuk ve eylem mücadelesini sendikalar yüklenmiştir. Türk Eğitim-Sen bu konudaki onurlu mücadelesi ve sorumluluğunu yerine getirmeye devam ediyor. Bizlere olan desteğiniz, ilginiz, katkınız çok önemlidir ve birlikte kuvvet doğar. Burada anlayışımıza omuz vermeniz ve sendikanıza daha çok sahiplenmenizi bekleriz” şeklinde açıklamalar yaptı. Bu konuşmaların ardından müzik eşliğinde tüm davetliler eğlencelerine devam ettiler.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklıklazer epilasyonAnkara evden eve nakliyat
Yukarı ↑