Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Bowling Salonu
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Okullarda güvenlik tedbirleri toplantısı

Okullarda güvenlik tedbirleri toplantısı

8 Eylül 2017 Saat: 17:13
Okullarda güvenlik tedbirleri toplantısı
Okullarda güvenlik tedbirleri toplantısı

2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı Güvenlik Tedbirleri Toplantısı, KSO Dumlupınar Ortaokulu Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Kaymakam Vekili Ahmet Narinoğlu, “Okullarımızın çevresinde güvenlik önlemleri almalıyız” dedi

 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı Güvenlik Tedbirleri Toplantısı, bugün yoğun katılımla KSO Dumlupınar Ortaokulu Konferans Salonu’nda yapıldı. Toplantıya Karamürsel Kaymakamı ve Gölcük Kaymakam Vekili Ahmet Narinoğlu, Gölcük Belediye Başkan Yardımcısı Levent Değirmenci, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Faruk Keskin, İlçe Jandarma Komutan Vekili Kıdemli Başçavuş Mecit Kır, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Lütfü Yılmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ömer Kızıldağ, Türkiye Muhtarlar Derneği Gölcük Şubesi Başkanı Bilge Saral, Gölcük’teki okulların müdür ve müdür yardımcıları, okul aile birliği başkanları ve muhtarlar katılım gösterdi.

 GÜNDEM MADDELERİ DEĞERLENDİRİLDİ

Gerçekleştirilen toplantıda bir konuşma yapan Kaymakam Vekili Ahmet Narinoğlu, “Ben Karamürsel Kaymakamı olduğum için Gölcük’teki eğitimi çok iyi bilmiyorum ama Karamürsel ile Gölcük, aynı coğrafya üzerinde bulundukları için birbirlerine benzerlik gösteriyor. İçişleri Bakanlığı, Türkiye’nin bütün il ve ilçelerinde okul binalarında güvenlik tedbirlerinin alınması, okul binalarının güvenlik kameralarının tamamlanması, okul binalarının çevresinde uyuşturucu ve uyarıcı maddelerle mücadele edilmesi, öğrencilerin servisle güvenli şekilde taşınması için gerekli tedbirlerin alınması, internet ve oyun salonlarının denetlenmesi, okul kantinleri ve dışarıda yemek hizmeti veren mekanların denetlenmesi, yüksekokul ve liselerimizde olası yasadışı faaliyetlerin önlenmesi ve okullarımızın yeni eğitim-öğretim yılına hazır hale getirilmesi ile sürekli devamsız öğrencilerle ilgili gerekli çalışmaların yapılması hakkında konuşacağız” dedi.

 ‘HERKESİN DESTEKLEMESİ GEREKİR’

Sözlerine devam eden Kaymakam Vekili Narinoğlu, “Eğitim bir sistemdir, sistem de parçalardan meydana gelir. Okulda öğretmenlerimiz, sigaranın zararlarını sabahtan akşama kadar anlatsa, fakat okulun karşısındaki bakkal tek sigara satsa verdiğimiz eğitimin bir anlamı kalmaz. Öğrencinin nasıl yetişmesi gerekiyorsa hepimizin aynı tutarlılıkta, bilinçte olması lazım. Çocukların maddi ve manevi yetişmesi, Cumhuriyetimize ve vatanımıza hayırlı bir evlat olması gerekir. Bunu da herkesin desteklemesi gerekir. Cumhuriyetimizin kurucusu olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün geleceği teslim ettiği çocuklarımıza en iyi eğitimi vermemiz lazım” ifadelerini kullandı.

 OKULLARIN GÜVENLİK KONULARI GÖRÜŞÜLDÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu isetoplantıda yapmış olduğu konuşmasında eğitim öğretim yılı öncesinde yapılan hazırlık çalışmalarına değinerek, “Öğrencilerimiz, yukarı köylerden hazırlığını yaptığımız servislerle okullarına gelecek. Bununla ilgili tüm hazırlıklarımızı yaptık. Eğitimle ilgili olarak şu an için herhangi bir sorunumuz bulunmuyor” ifadelerine yer verdi. İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Faruk Keskin de, “Okullarımızdan çıkan öğrenciler, otostop çekiyor. Erkek öğrencilerin yanı sıra artık kız öğrenciler de buna başladı. Evlatlarımız için buna karşı bir önlem almamız şart. Her okula bir polis gönderemiyoruz. Bu açıdan okullarımızda velilerin, okul müdürlerinin, öğretmenlerin bizlere yardımcı olması gerekiyor. Okullarda geçtiğimiz yıl 15-20 farklı okulda olayları kontrol etmek için güvenlik kamerası kayıtlarına bakmak istedik ama istediğimiz sonucu alamadık. Kayıtları alamadık. Kameraların daha kapsamlı bir şekilde çalışması gerekiyor” dedi. İlçe Jandarma Komutan Vekili Kıdemli Başçavuş Mecit Kır, “Bizim bakmakla yükümlü olduğumuz kısımda iki okul bulunuyor. Okullarımızdan bu zamana kadar herhangi bir sorun almadık” dedi.  Erdem ŞENGÜL

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑