Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Bowling Salonu
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Başkan İşeri, ilçe gündemine değindi

Başkan İşeri, ilçe gündemine değindi

8 Eylül 2017 Saat: 17:28
Başkan İşeri, ilçe gündemine değindi
Başkan İşeri, ilçe gündemine değindi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gölcük İlçe yönetimi, bugün parti binasında belediye meclis grubu çalışmaları ve gündem ile ilgili bir basın açıklaması yaptı. Başkan İşeri, her ay meclis toplantılarından sonra basın açıklaması yapacaklarını dile getirdi.

 Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gölcük İlçe yönetimi, bugün parti binasında, CHP belediye meclis grubunun çalışmaları ve ilçe gündemi hakkında bazı açıklamalarda bulundu. Açıklamayı yapan CHP İlçe Başkanı İsmet İşeri, “Partimizin belediye meclisi grubu çalışmaları ve gündemle ilgili olarak kamuoyunu bilgilendirmek amaçlı basın açıklaması yapma kararı aldık. 7 Eylül 2017 tarihli Gölcük Belediye Meclis Toplantısı’na parti grubumuz adına yaptığımız öneriler ve sonuçları belirtmek istiyoruz. Son 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarına halkımızın katılımının zayıf olması üzerine, ulusal bayramlara katılımın arttırılması için reklam panoları, anons ve afişlerle halka duyurulması önergesi verilmiştir. Bu konu, meclis tarafından da uygun görülmüştür” dedi.

 OTOYOL PROJESİ DEVAM EDİYOR

Açıklamasına devam eden Başkan İşeri, “Gölcük Belediyesi’nin her yıl düzenlediği yağlı güreşlerinin geleneksel ve tarihsel olarak markalaşmasına katkı sağlayacağı düşüncesi ile isminin ‘Gölcük Belediyesi 30 Ağustos Yağlı Güreşleri’ olarak düzenlenmesini önerdik. Güreş Federasyonu ile görüşülüp konu kabul edildiği takdirde, teklif edilen şekliyle ismin verilmesi uygun görülmüştür. Kamuoyunda, Güney Marmara Otoyolu çalışmalarının durdurulduğuna dair oluşan söylentiyi sözlü olarak Belediye Başkanı Sayın Mehmet Ellibeş’e sorduk. Başkan, söylentilerin yanlış olduğunu, projenin küçük değişikliklerle devam ettiğini ve yakın zamanda hayata geçirileceğini söyledi. Vatandaşın belediyeye verdiği dilekçelere geç cevap verdiği veya hiç cevap vermediği konusunda bize gelen şikayetleri meclise ilettik ve bu konuda daha duyarlı olunması gerektiği, grubumuz adına meclise iletildi” dedi.

 ‘SÜREÇ, ŞEFFAF BİR ŞEKİLDE SÜRDÜRÜLMELİ’

Başkan İşeri, açıklamasının devamında ise “Ayrıca, kamuoyu gündeminin üst sıralarında yerini alan bir konuya da değinmek isteriz. Vatandaşın can ve mal güvenliğinin sağlanmasında ilk aklımıza gelen polis teşkilatımızdır. Bazı polislerin münferit şiddeti, maalesef teşkilatı olumsuz etkilemektedir. Yaşanan bu tür münferit olayların tüm polis teşkilatı camiasına mal edilmemesi gerekir. Kurban Bayramı’nın dördüncü günü akşamı Gölcük şehir merkezinde yaşanan, amatör çekim görüntüleri sosyal medyaya düşen ve ilçede büyük infial yaratan, 3 polisin bir genci acımasızca dövmeleri hiçbir şekilde kabul edilemez. Şayet, vatandaşın polise bir direnişi söz konusu ise kelepçe ile etkisiz hale getirilip gerekli gözaltı yapılabilirdi. Gölcük Kaymakamlığı’nca konu ile ilgili olarak ilgili polisler hakkında idari soruşturma açıldığı basında yer aldı. Beklentimiz, sürecin hukuk devleti standartlarında, kamuoyu vicdanını rahatlatacak şeffaf ve adaletli bir şekilde sürdürülmesi ve sonuçlandırılmasıdır” dedi.  Erdem ŞENGÜL

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑