Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Bowling Salonu
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Vali Aksoy’dan Gölcük’te ziyaretler

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, dün ilçemizde yapmış olduğu ziyaretler kapsamında öncelikle Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş’e daha sonra Gölcük Ziraat Odası’na iade-i ziyarette bulundu

12 Eylül 2017 Saat: 18:07
Vali Aksoy’dan Gölcük’te ziyaretler
Vali Aksoy’dan Gölcük’te ziyaretler

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’u Gölcük Belediyesi hizmet binası önünde karşılayan Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, ziyaret nedeniyle Vali Hüseyin Aksoy’a teşekkürlerini iletti.Gerçekleştirilen ziyarette Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy'a Gölcük Kaymakam Vekili Ahmet Narinoğlu eşlik etti.Kocaeli iline atanmaktan büyük onur duyduğunu kaydeden Vali Hüseyin Aksoy, kurum ve kuruluşlar arasındaki uyumun önemine dikkat çekerek, “Kocaeli sanayinin kalbi durumunda olan bir şehrimiz. Böyle önemli bir konuma sahip olan Kocaeli’nin daha ileri noktalara gelebilmesi için hep birlikte çalışacağız” dedi.

ELLİBEŞ, PROJELER HAKKINDA BİLGİ VERDİ

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Başkan Ellibeş, Vali Aksoy’’a yeni görevinde başarılar diledi. Ziyaretin ardından Vali Hüseyin Aksoy, beraberindekiler ile birlikte Gölcük’te yapılması planlanan kentsel dönüşüm projelerinin bulunduğu standı gezerek, Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş’ten projeler hakkında bilgi aldı.Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş Gölcük Belediyesi'nin çeşitli hizmet ve kentsel dönüşüm projeleri hakkında Vali Aksoy’a bilgiler aktardı.

‘TARIM ARAZİLERİNİ İYİ KULLANMAK GEREK’

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, dün ilçemizde yapmış olduğu ziyaretler kapsamında, kendisine hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Gölcük Ziraat Odası’na da bir iade-i ziyarette bulundu. Ziyarette Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Gölcük Ziraat Odası Başkanı Bekir Çanakçı ve oda yönetimi ile ziraat odası meclis üyeleri hazır bulundu. Ziyarette sözü alan Başkan Çanakçı, yapmış olduğu konuşmasında, “Hayvancılık son senelerde biraz daha yoğun olarak yapılıyor. Bir sıkıntımız var. Yeni imar yasasında meyve bahçelerimiz imara açılıyor ve bu da çiftçilerimizi sıkıntıya sokuyor, meyve bahçelerimiz azalıyor, çiftçilerimizi de tarımdan uzaklaştırıyor. Meyve bahçelerinin yerine 4 – 5 katlı binalar yapılıyor. Ülkemizin bu yönde bir sıkıntısı var belediyelerin de buna biraz hassasiyet göstermesi gerekir” dedi.

‘ÇİFTÇİLERİMİZE ÖNEMLİ GÖREVLER DÜŞÜYOR’

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy ise Gölcük Ziraat Odası ziyaretinde yapmış olduğu konuşmasında, “Genel anlamda kentler büyüdükçe bu tür baskılar oluşuyor. İster istemez tarım arazileri de bunda kullanılıyor. Bunu dengelemek ve tarım arazilerini iyi kullanmak lazım. İlçemizde üzüm ve elmanın yetiştirildiğini görüyoruz. İlimizde görev yapmaya başladığımız günden bu yana ilimiz ve ilçelerimizden birçok sivil toplum kuruluşunun ziyaretleri oldu. Biz de yoğun iş tempomuzun arasında ilçelerimize iade-i ziyaretler yapmak istedik. Tarımın ilçemizdeki önemini biliyoruz. Aslında tarım, ilçemizde olduğu kadar ilimizde, ülkemizde de büyük öneme sahip. Çiftçilerimiz de özverili olarak işlerini yapıyor. Tüm çiftçilerimizin, Gölcük Ziraat Odası nezdinde iyi bir üretim dönemi geçirmelerini diliyorum” dedi.  Erdem ŞENGÜL

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑