Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Tarihi hamam bakıma muhtaç

İlçemizde Örcün köyünde bulunan Sultan Baba Türbesi’nin önünde yer alan ve depremde hasar alan köy hamamının uzun bir süredir bakımının yapılarak hizmete açılması talep ediliyordu.

6 Aralık 2017 Saat: 17:24
Tarihi hamam bakıma muhtaç
Tarihi hamam bakıma muhtaç

Vatandaşlar, hamama bakım yapılmasını istiyor

Gölcük’te Değirmendere’ye bağlı olan köylerden biri olan Örcün’de, Sultan Baba Türbesi’nin önünde yer alan bir köy hamamı bulunuyor. 17 Ağustos 1999 Gölcük Depremi öncesinde hizmetlerini sürdüren fakat depremde aldığı hasarın ardından kapatılan ve bir daha kullanılamayan köy hamamı, yıllardır kapısı kilitli bir şekilde, bakım göreceği günü bekliyor. Vatandaşlar, hamamın eskiden hizmet verdiğini, fakat deprem sonrasında mühürlendiği için bir daha kullanılamadığını, yetkililerden hamamı tadilattan geçirip tekrar açmasını istediklerini dile getirdi.

 

‘YENİDEN AÇILMASINI İSTİYORUZ’

Hamamın bazı bölümlerinde çatlakların olduğunu dile getiren vatandaşlar, “Deprem sonrasında bu bölgedeki hamamın duvarları büyük bir zarar gördü. Zararın ardından hamamın kapıları mühürlendi fakat o tarihten bu yana herhangi bir bakım da yapılmadı. Geçtiğimiz yıllarda hamamın yapılması için taleplerimizi iletmiştik ama şu zamana kadar herhangi bir çalışma yapılmadı. 2018 yılı içerisinde hamamın yeniden yapılarak çalıştırılacağına dair bazı bilgiler var ama bizlere iletilen kesin bir bilgi yok. Umarız yetkililer, tarihi hamamın yeniden açılması için gereken çalışmaları yapar” dedi. n Erdem ŞENGÜL

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑