Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Ağrılı öğrenciler Kocaeli’yi keşfetti

Ağrı Doğubeyazıt’tan ilimize gelen 700 öğrenci, ilimizdeki birçok önemli noktayı ziyaret ederek Kocaeli’yi yakından tanıma fırsatı bulurken SEKA Kağıt Müzesi ve Kocaeli Bilim Merkezi’ne yakın ilgi gösterdi

12 Ocak 2018 Saat: 13:56
Ağrılı öğrenciler Kocaeli’yi keşfetti
Ağrılı öğrenciler Kocaeli’yi keşfetti

Biz Anadoluyuz Projesi kapsamında Kocaeli’ye gelen 15 yaş altı öğrenciler, kenti gezip görme fırsatı buluyor. Proje ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerindeki 21 ilden seçilen 15 yaş ve altı 50 bin öğrencinin ülkemizin farklı şehirlerini ziyaret etmeleri sağlanarak, iller arasında kardeşlik köprüsünün kurulması ve kardeşlik ruhunun geliştirilmesi hedefleniyor. Bu kapsamda Ağrı Doğubeyazıt’tan ilimize gelen 700 kişilik öğrenci grubu SEKA Kağıt müzesi ve Kocaeli Bilim Merkezi’ni ziyaret ederek bilim düzeneklerini ve kağıdın imalat serüvenine tanıklık ettiler.

‘BİZ ANADOLUYUZ’ PROJESİ

Biz Anadoluyuz Projesi, kardeşlik ruhunun geliştirilmesi terör örgütlerinin istismarından ve kötü alışkanlıklardan uzak tutulması, kardeşlik ve huzura katkı sunulması, iller arasında kültürel ve ortak değerlerin paylaşılması amacıyla İçişleri Bakanlığı tarafından hayata geçirildi. Proje kapsamında ilimizde ağırlanan misafir öğrenciler, Sabiha Gökçen Havaalanı’nda karşılanarak Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu program çerçevesinde,  Brisa Akademi, Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Park’ı gezdikten sonra Osmangazi Köprüsü’nden geçerek, konaklama yerlerine döndüler. İkinci gün SEKA Kağıt Müzesi ve Bilim Merkezi’ni gezen öğrenciler, İzmit 3D Yazıcı ve Tasarım Merkezi, TCG Gayret Gemi Müzesi, Hızır Reis Denizaltı Müzesi’ni de ziyaret etti.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑