Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Bowling Salonu
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

AFAD’dan kurumlara ziyaret

  Kocaeli AFAD İl Müdürü Salim Tekoğul, şube müdürleri ile birlikte çeşitli kurumlara seri ziyaretler gerçekleştirdi   Kocaeli AFAD İl Müdürü Salim Tekoğul ekibiyle birlikte işbirliği ve çalışma alanlarını görüşmek üzere i

12 Ocak 2018 Saat: 13:59
AFAD’dan kurumlara ziyaret
AFAD’dan kurumlara ziyaret

 

Kocaeli AFAD İl Müdürü Salim Tekoğul, şube müdürleri ile birlikte çeşitli kurumlara seri ziyaretler gerçekleştirdi

 

Kocaeli AFAD İl Müdürü Salim Tekoğul ekibiyle birlikte işbirliği ve çalışma alanlarını görüşmek üzere ilimizdeki bazı kurumlara seri ziyaretlerde bulundu. İlk olarak Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nu ziyaret eden Tekoğul, yapılan çalışmaları aktararak Kocaeli için bir gereklilik olan İl Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi konusundaki düşüncelerini iletti. Aynı başlık altında Genel Sekreter İlhan Bayram’la da görüşen Tekoğul, proje üretimi konusunda birlikte çalışma kararına varıldığını açıkladı.

REKTÖR HÜLAGÜ’DEN KURTARMA EKİBİ ÖNERİSİ

Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü’ye yapılan ziyarette, üniversitenin TAMP-Kocaeli Afet Müdahale Planı’nda 7 hizmet grubundaki destek çözüm ortaklıklarını ve yükümlülüklerini anımsatarak, ‘KOÜ Arama Kurtarma Ekibi’nin oluşturulması önerisini iletti. Ayrıca 1-7 Mart Deprem Haftası’na yönelik yapılabilecek ortak etkinlikler konusunda görüş alışverişinde bulunuldu. Aynı konuyla ilgili hazırlıklar için KOÜ Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlhan Tekin Öztürk’le de etkinlik takvimi için görüşüldü.

‘DEPREM MÜZESİ ÖNEMLİ BİR KAZANÇ’

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ı da ziyaret eden Tekoğul, AFAD’la ilgili genel bilgiler verdi ve ilimizdeki planlama çalışmalarını anlattı. Deprem Müzesi Projesi’nin ilimiz için bir kazanç olduğunu vurgulayan Tekoğul, Başkan Doğan’ın UMKE’nin kuruluşunda gösterdiği gayreti bildiklerini, İzmit Belediyesi bünyesinde gönüllü personellerden oluşan bir arama kurtarma ekibi oluşturulması durumunda eğitimleri konusunda destek olacaklarını, AFAD Başkanlığı’nın AFADEM biriminden yetkinlik belgesi mahiyetindeki eğitim sertifikasının alınması için de planlama yapabileceklerini vurguladı. Sıcak karşılanan öneri için proje çalışmalarının başlatılmasına karar verildi.

MARKA’DAN DESTEK TAAHHÜDÜ

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) Genel Sekreteri Dr. Mustafa Çöpoğlu’nu da ziyaret eden Tekoğul ve şube müdürleri, ajansın yatırım ve uygulama projeleriyle ilgili bilgi aldı. Ziyarette birlikte oluşturulacak proje başlıkları için AFAD Müdürlüğü’ne destek taahhüdünde bulunuldu. İl Jandarma Komutanı Kd. Albay Osman Aslan’a yapılan tanışma ziyaretinde Kocaeli İl Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu üyeliğine ilişkin bilgi verildi. TAMP-Kocaeli Afet Müdahale Planı dokümanlarının da takdim edildiği ziyarette afet hazırlık çalışmaları değerlendirildi. Derince Araştırma Hastanesi başhekimliğine atanan Doç. Dr. Hüseyin Şaşkın’a da hayırlı olsun ziyareti yapan Tekoğul, İzmit İHL’den dönem arkadaşları olan Şaşkın’ın gurur kaynakları olduğunu dile getirdi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑