Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Bowling Salonu
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Mucit liselilerde heyecan dorukta

49. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri İstanbul Asya Bölge Sergi ve Yarışması açılış töreni Gebze Teknik Üniversitesi’nde yapıldı.

13 Mart 2018 Saat: 12:55
Mucit liselilerde heyecan dorukta
Mucit liselilerde heyecan dorukta

897 proje arasından finale kalan 12 alanda 100 projeden 19’u seçmelerin ardından Türkiye finaline gidecek
Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK ) tarafından düzenlenen 49. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri İstanbul Asya Bölge Yarışması Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) Prof. Dr Ahmet Ayhan Spor Salonu'nda yapılan açılış töreni ile başladı. Törene Gebze Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. M. Hasan Aslan, İstanbul Asya Bölge Koordinatörü Prof. Dr. İsmail Ekmekçi, öğretmenler ve lise öğrencileri katıldı. Biyoloji, Coğrafya, Değerler Eğitimi, Fizik, Kimya, Kodlama, Matematik, Psikoloji, Sosyoloji, Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih ve Teknolojik Tasarım’dan oluşan 12 alanda 100 proje 12-14 Mart GTÜ’de Antalya’da yapılacak olan Türkiye Bölge Finaline katılmak için yarışacak. Yarışmanın yanı sıra projeler yoğun katılım beklenen bilim meraklıları ve çevre okullardan gelen ziyaretçiler tarafından izlenilmesi için sergilenecek.
‘BURADA OLMAK ÖNEMLİ’
Açılış töreni yapılan 49. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri İstanbul Asya Bölge Yarışması’nda ev sahibi kurum adına konuşan Gebze Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. M. Hasan Aslan GTÜ’nün bu yarışmada öğrencileri ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Aslan, “Geçen yıl olduğu gibi bu yarışmaya ev sahipliği yapmaktan memnuniyet duyuyoruz ve mutlu oluyoruz. Yarışma sayesinde siz değerli lise öğrencilerinin de bizi tanıyor olmasından keyif alıyoruz. Yarışma boyunca öğrenci arkadaşlarımız ilgilendikleri alanlarda tüm laboratuarlarımızı gezebilirler, bu alanları daha iyi tanıyabilmek adına hocalarımıza tüm sorularını yöneltebilirler. 12 alanda 100 proje ile katılım büyük bir başarı bu başarı, sizin çalışmanızın ürünü derece önemli değil, burada olmanız çok önemli, sizi üniversitemiz adına ayrı ayrı tebrik ederiz. Hep böyle başarılarınızın devamlılığını dileriz”  ifadelerini kullandı.
‘YARIŞMA, YARIM ASIRLIK’
GTÜ rektör yardımcısının ardından konuşan İstanbul Asya Bölge Koordinatörü Prof. Dr. İsmail Ekmekçi ise konuşmasında, “Yarım asra yaklaşan bu yarışmalara katılım gösteren bugün de burada olan herkese teşekkür ederim, şimdiden tebrik ediyorum.  Bu sene Türkiye çapında 16 bin 185 proje 12 bölgede yarıştı. İstanbul Asya Bölgesi olarak ise İstanbul Anadolu yakası, Sakarya, Düzce ve Kocaeli’den 897 proje yarıştı. Bu projelerden 12 alanda 100 proje seçildi ve sizler buraya geldiniz hepinizi ve hocalarımızı bu değerli çalışmalarınızdan dolayı tebrik ediyorum. Burada bulunan projelerimizden 19 tane proje burada yapılacak olan seçmeden sonra Antalya’da yapılacak olan Türkiye Bölge Finaline gitmeye hak kazanarak bölgemizi temsil edecek. Bizler geçen sene olduğu gibi bu sene de üniversitenin bizlere verdiği imkânlar için, bizleri burada misafir ettikleri için Gebze Teknik Üniversitesi Rektörlüğü’ne ve çalışanlarına teşekkür ediyoruz” dedi. Konuşmaların ardından sergi ve yarışma alanının kurdelesi kesildi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑