Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Bowling Salonu
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

‘Hekimlerimizi ve tüm sağlık çalışanlarımızı kutluyorum’

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında,

13 Mart 2018 Saat: 13:01
‘Hekimlerimizi ve tüm sağlık çalışanlarımızı kutluyorum’
‘Hekimlerimizi ve tüm sağlık çalışanlarımızı kutluyorum’

“Sağlık hizmetlerinin her alanında özveri ile çalışan değerli hekimlerimizin ve tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutluyorum” ifadesini kullandı
Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Mesajında sağlıklı hayatın, insanların vazgeçemeyeceği temel bir hak olduğunun altını çizen Vali Aksoy, etkin ve kaliteli bir sağlık sisteminin, nitelikli bir toplumun en önemli şartı olduğunu belirtti. Sosyal devletin en önemli özelliklerinden birinin de tüm vatandaşlarına yeterli ve zamanında sağlık hizmeti verebilmesi olduğunu söyleyen Vali Aksoy, “Bu insan ve insan hayatına verilen önemin bir göstergesidir” dedi.
‘SAĞLIK ALANINDA BÜYÜK ATILIMLAR’
Vali Aksoy, açıklamalarının devamında devletimizin de sosyal devletin gereği olarak, sağlık hizmetlerini temel bir insan hakkı olarak kabul etmiş olduğunu ve bu düsturdan hareketle ülkemizde ve ilimizde son yıllarda sağlık alanında büyük atılımlar gerçekleştirildiğini, vatandaşların bu hizmetlerden daha etkin bir şekilde yararlanmalarının sağlandığını ifade etti.
‘ÇALIŞANLARA BÜYÜK GÖREVLER DÜŞÜYOR’
İnsan sağlığının korunması, mevcut sağlık sorunlarının giderilmesi ile tüm insanlığın kaliteli sağlık hizmetine kavuşturulmasında sağlık çalışanlarına büyük görevler düştüğünü vurgulayan Vali Aksoy, “Yüreği insan sevgisiyle dolu olarak böylesine zor bir görevi yerine getiren sağlık çalışanlarımızın, sağlık sistemimizin bugünlere gelmesinde büyük katkıları bulunmaktadır” ifadelerine yer verdi.
‘BÜYÜK FEDAKARLIKLAR’
Vali Aksoy sözlerine son verirken, “Bu duygu ve düşüncelerle; insanı yaşatmayı ve insanın acısını azaltmayı, insanlığa daha sağlıklı bir yaşam sunmayı ilke edinen, bu kutsal, saygın ve onurlu mesleği büyük fedakarlıklarla yerine getiren, en zor şartlarda bile sağlık hizmetlerinin her alanında özveri ile çalışan değerli hekimlerimizin ve tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutluyor,  bu kutsal mesleğe verdikleri emeklerden dolayı teşekkür ediyor, sevgilerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑