Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Bowling Salonu
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

TEMAD Gölcük’ten eğitime destek

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) Gölcük Şubesi Başkanı Bekir Tülü, Mardin Mazıdağı’na gönderilmek üzere yapılan kitap kampanyası hakkında bilgiler verdi.

13 Mart 2018 Saat: 15:57
TEMAD Gölcük’ten eğitime destek
TEMAD Gölcük’ten eğitime destek

Başkan Tülü, “Bir katkımız olduysa ne mutlu” dedi. Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) Gölcük Şubesi Başkanı Bekir Tülü, Mardin’in Mazıdağı ilçesine gönderilmek üzere yapılan kitap kampanyası hakkında bilgiler verdi. Başkan Tülü, konu hakkında yaptığı açıklamada “Toplamda 7 koli olarak biriktirilen kitapları, Mardin’in Mazıdağı ilçesine gönderdik. Mazıdağı Kaymakamlığı ve Mazıdağı İlçe Jandarma Komutanlığı’nın ortaklaşa düzenlediği bir kitap kampanyası vardı. Orada bir kütüphane yapacaklar. Kütüphaneye de Afrin’de şehit olan askerlerimizin adları verilecek” dedi.
‘KAMPANYAYA KATKI SAĞLADIK’
Açıklamasına devam eden Başkan Tülü, “Biz de bu kampanyaya destek olmak istedik. 10 gün önce başlattığımız bir kampanyaydı. O bölgede lise bulunmuyormuş. İlköğretim çağına hitap eden kitap, dergi, roman ve hikayeleri o bölgeye gönderdik. Ders kitapları ve ansiklopediler de gönderdiğimiz kitaplar arasında yer alıyor. Çocuklara yönelik kitaplar da bizim gönderdiğimiz kitaplar arasında bulunuyor. Toplamda 7 kolide, 350’den fazla kitabı Mardin’in Mazıdağı ilçesine göndermiş olduk. Üyelerimizin katkıları ve dernek imkanlarıyla kitapevlerinden bu amaca yönelik kitaplar almak suretiyle kampanyaya katkı sağladık” dedi.
‘ÜYELERİMİZ BÜYÜK BİR TEVECCÜH GÖSTERDİ’
Sözlerine son veren Başkan Tülü, “Kitap kampanyasına ilgi oldukça iyiydi. Üyelerimiz büyük bir teveccüh gösterdi. Özellikle üyelerimiz, kendi imkanları çerçevesinde kampanyaya katkıda bulundular. Kitap ve maddi olarak katkıları oldu. Bizler de bunları derledik. Kitapları kolilere koyarak geçtiğimiz gün itibariyle kargoya verdik. Bu bölgeye bir katkımız olduysa, öğrencilerin gelişimine bir katkımız olabilirse ne mutlu bizlere. Bu ülkenin birlik ve bütünlüğü için bu tür konularda katkı sunmaya her zaman varız” dedi. n Erdem ŞENGÜL

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑