Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

GFSD, Çağlar’ı ağırladı

Gölcük Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği (GFSD), geçtiğimiz akşam dernek binasında Fotoğraf Sanatçısı Ahmet Çağlar’ı ağırladı.

13 Nisan 2018 Saat: 17:44
GFSD, Çağlar’ı ağırladı
GFSD, Çağlar’ı ağırladı

Gölcük Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği (GFSD), geçtiğimiz akşam dernek binasında Fotoğraf Sanatçısı Ahmet Çağlar’ı ağırladı. Gerçekleştirilen etkinlikte Dernek Başkanı İsmail İkiz ve dernek yönetimi, dernek üyeleri ve Fotoğraf Sanatçısı Ahmet Çağlar hazır bulundu. Etkinlikte ilk sözü alan Dernek Başkanı İsmail İkiz, “Bugün aramızda Fotoğraf Sanatçısı Ahmet Çağlar bulunuyor. Kendisi üç sunumu ile bizlerin karşısında olacak. Kendisine, dernek yönetim ve üyeleri olarak davetimizi kabul ettiği için teşekkür ediyoruz” dedi.

 ÇAĞLAR, SUNUMLARI HAKKINDA BİLGİLER VERDİ

Fotoğraf Sanatçısı Ahmet Çağlar, sunumları hakkında yaptığı açıklamada “Öncelikle katılımlarınızdan ötürü teşekkür ediyorum. ‘Eşik’ isimli sunum, Türkiye’ye sığınan ve daha iyi yaşam umuduyla bir kısmı Avrupa ülkelerine gitmeye çalışan mültecilerin Avrupa’ya geçiş noktalarından birisi, yani Avrupa öncesi gerek fiziksel gerekse psikolojik olarak son eşik olan Bodrum yarımadasındaki bekleyişlerini, barınmalarını ve yaşam mücadelelerini konu alıyor. ‘Kırkpınar’ın Kınası’ isimli sunum, Kırkpınar’a hazırlık aşamasında ülkemizin çeşitli il ve ilçelerinde yapılan güreşlerde pehlivanların er meydanındaki mücadeleleri ve arka plandaki hallerini anlatan fotoğraflardan oluşuyor” dedi.

 SUNUMLAR, BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI

Sözlerine son veren Sanatçı Çağlar, “Son olarak ‘Kurbanlıklar’ isimli sunuma değinelim. Bir fotoğraf sevdalısı olarak çocukluğumdan kalan kurban pazarı sahnelerinin ötesindeki dünyayı anlama ve anlatma çabam, bu projenin temelini oluşturuyor. Bu projenin çekimlerinin çoğu, 2008 – 2009 yıllarında Bursa’ya bağlı Osmangazi Belediyesi’ne ait Yunuseli Kurban Pazarı ve Nilüfer Belediyesi’nin kurban pazarında geçti. Projenin ana teması, Kurban Bayramı’ndan yaklaşık 40 – 45 gün önce Ağrı, Iğdır, Erzurum, Muş, Van, Afyonkarahisar ve Kütahya gibi Türkiye’nin çeşitli şehirlerinden kurban pazarlarına gelip kendi çadırlarını kurup 24 saat boyunca kurbanlıklarıyla birlikte aynı çadırın altında yemeklerini pişiren, çaylarını içen ve uyuyan kurban satıcılarının pazarlardaki yaşamlarından kesitler oluşturuyor” dedi. Üç fotoğraf sunumu da dernek üyelerinden büyük beğeni topladı.  Erdem ŞENGÜL

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑