Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

‘Sokak hayvanlarına zarar vermeyelim’

Gölcük Hayvan Hakları ve Aktivistleri Derneği Başkanı Gülçin Taşkın, ilçemizdeki sokak hayvanları sorununa çözüm olması amacıyla nelerin yapılması gerektiği hakkında düşüncelerini dile getirdi.

16 Nisan 2018 Saat: 14:24
‘Sokak hayvanlarına zarar vermeyelim’
‘Sokak hayvanlarına zarar vermeyelim’

Gölcük Hayvan Hakları ve Aktivistleri Derneği Başkanı Gülçin Taşkın, ilçemizdeki sokak hayvanları sorununa çözüm olması amacıyla ilçemizde neler yapılması gerektiği konusunda bazı açıklamalar yaptı. Başkan Taşkın, konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada “Bağ ve bahçeleri yaşam alanı olarak inşa ettik ve sokak hayvanlarının yaşamasına uygun bir alan bırakmadık. Öncelikle sokak hayvanları için dışarıya birer kap su ve yemek bırakmak lazım. Onlar da Allah’ın yarattığı birer canlı. Bizim veya herhangi bir kişinin onlara zarar vermeye hakkı yok” dedi.

 ‘EVİMİZİN ÖNÜNE YEMEK VE SU BIRAKALIM’

Başkan Taşkın, açıklamasının devamında “Allah, hiçbir varlığı tesadüfen yaratmamıştır. Bu yüzden bizim bu hayvanlara bakmamız, onlara sahip çıkmamız gerekiyor. Onlar haklarını arayamayacakları için bizim onları korumamız lazım. Yazın gölge bir yerde, kışın da korunaklı bir yerde yatıyorlar. Benim insanlardan tek ricam, hayvanlara kötü davranmamalarıdır. Bazen sokak hayvanlarına taş atıldığını görüyorum. Onlar kendilerine zarar verildiğini görünce kendilerini koruma içgüdüsü ile hareket edebiliyorlar. Halkımız, çöp konteynırlarının yanına bir tas su ve artan yemeklerini bırakırsa sokak hayvanlarının aç kalmasını önlemiş olabiliriz” dedi.  Erdem ŞENGÜL

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑