Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

‘Üçüncü üniversiteyi kazandıracağız’

 “Üçüncü üniversitenin hazırlıklarını yapıyoruz. Değerlendirmeleri yaptıktan sonra üçüncü üniversiteyi Kocaeli’ye kazandıracağız” dediCumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 24 Haziran seçimlerin

10 Haziran 2018 Saat: 19:53
‘Üçüncü üniversiteyi kazandıracağız’
‘Üçüncü üniversiteyi kazandıracağız’

 “Üçüncü üniversitenin hazırlıklarını yapıyoruz. Değerlendirmeleri yaptıktan sonra üçüncü üniversiteyi Kocaeli’ye kazandıracağız” dedi
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 24 Haziran seçimlerine sayılı günler kala, dün İzmit Milli İrade Meydanı’nda vatandaşlara seslendi. Erdoğan, Denizli mitinginin ardından özel uçağı ile ilimize geldi. Miting alanında binlerce kişinin coşku ile karşıladığı Erdoğan, kalabalığa çiçek dağıttı. 17.30 olarak açıklanan miting, Erdoğan'ın geç kalması sonucunda 1 saat rötarlı olarak başladı.
MİTİNG İÇİN YOĞUN GÜVENLİK
AK Parti teşkilatları günler öncesinden sokakları süslemek için hummalı bir çalışma gerçekleştirdi. Mitingin yapıldığı Milli İrade Meydanı ve çevresinde yoğun güvenlik önlemleri alındı.
12’DE GELMEYE BAŞLADILAR
Partililer alana gelmeden önce son hazırlıklar devam etti. Alana gelen vatandaşlara 30 bin bayrak ve şapka dağıtıldı. Teknik ekipler de alanda ses, görüntü gibi ekipmanları hazırladı. Her şeyin kusursuz olması için hazırlanan partililer ve görevliler haricinde alana saat 12.00 civarında partililer de gelmeye başladı.
BAYRAK YOLU KAPLADI
Kocaeli Valiliği’nden Milli İrade Meydanı’na (Perşembe Pazarı Alanı) kadar olan alana barikatlar çekildi. Alandan Kocaeli Adliyesi’ne giden karşıdaki yol ise trafiğe tamamen kapatıldı. Kapatılan yolda görevliler Türk bayrağı ve AK Parti bayraklarını asmak için yolu boylu boyunca kapattı. Eren Cami’nin arka tarafındaki yol yani Dolphin AVM’ye bakan yol da barikatlarla trafiğe kapatıldı.
ULAŞIM KOLAYLIĞI
Kent merkezinde trafik sorunun oluşmaması ve gelen vatandaşların alana daha rahat ulaşması amacı ile iki park alanı belirlendi. Daha önce Outlet bölgesine gönderilen araçlar bu mitingde eski halin yıkılan binalarının yerine alındı. Bölge araçlar için temizlendi ve hazırlandı. Eski hal alanı dışında Doğu Kışla Parkı çevresi ve yeni kapalı otopark ve Pazar alanı otopark olarak hazırlandı.
KENT, BAYRAKLARLA SÜSLENDİ
Saat 14.00 itibariyle basın mensupları alana alınmaya başladı. Bir önceki gün CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin mitingi için süslenen alanın temizlenmesi ve AK Parti bayrakları ile süslenmesi ise sabaha kadar devam etti. Alanın dışında İzmit’in ve diğer ilçelerin en işlek cadde ve sokakları da AK Parti bayrakları ile süslendi.
ÇILGIN KOCAELİLİLER
24 Haziran’da Kocaelililerden destek isteyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kocaeli’ye mitinge katılımı için teşekkür etti. Sıcağa rağmen alana gelen vatandaşlara “Kocaeli bambaşka, çılgın Türkler’den sonra çılgın Kocaeli’de burada” övgüsünü yaptı. Erdoğan ayrıca millet bahçesini, Gebze Kışlası’nda 400 dönümlük alana inşa edeceklerini söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmaların ardından alana 18.20’de geldi. Bir süre sahnenin kendisi için hazırlanmasını bekleyen Erdoğan saat 18.23’te sahneye çıkarak vatandaşları selamladı.
‘BAŞKASINIZ SİZ KOCAELİ’
Sözlerine Kocaeli’yi överek başlayan Erdoğan, “Üretimin merkezi, sanayinin şehri Kocaeli. Türkiye’nin lokomotifi Kocaeli. Barışın, dayanışmanın, vefanın şehri Kocaeli. Sizleri hasretle muhabbetle selamlıyorum. Maşallah. Bugün yine çok ama çok farklısın Kocaeli. Bugün yine tarih yazıyorsun. Bugün yine kabına sığmıyorsun. 24 Haziran’da gümbür gümbür akmaya var mısın Kocaeli? Sandıkları patlatmaya hazır mısın, zafer sancağını dalgalandırmaya hazır mısın Kocaeli? Oruca, sıcağa ve güneşe rağmen karşımdaki bu sevgi seli kardeşinizi heyecanlandırıyor. Başkasınız siz Kocaeli. Bu birlik dosta güven düşmana da korku verir. Sizin bu heyecanınız bizlere daha fazla çalışma şevki veriyor” dedi.
‘1,5 KATRİLYON YATIRIM’
Kocaeli’ye en son Ocak ayında gelmiştim. Referandumdan önce yine geldik. Toplam 1,5 katrilyonluk yatırımın gururunu ve açılışını beraber yaşadık. Cumhurbaşkanlığım döneminde tam 4 kez Kocaeli’ye geldik. Sizlerin dertlerini dinledik. Diğerlerinden böyle giden gelen var mı? Onların öyle bir derdi yok ama bizim derdimiz var. Sadece Kocaeli değil ülkemizin her bir vilayetiniz avucumuzun içi gibi biliyoruz. Bugün 28. vilayetteyim. 12.00’de de Esenler’de 100 bin kişinin katılımıyla dua gecesine katılacağız. Durmak yok yola devam” ifadelerini kullandı.
‘KALIPTAN KALIBA GİREN TİPLER’
“Siyaseti ikbal için değil, milletimiz için milletimizle beraber yapıyoruz” diyen Erdoğan, “Son 16 senedir. Gecemizi gündüzümüze katarak ekonomimizi, üretimimizi, soframızdaki ekmeğimizi büyütmek için çalışıyoruz. 81 milyonun her bir ferdine hizmet götürüyoruz. Bay Muharrem çıkmış açıklama yapıyor. Bay Kemal ne ki sen ne olacaksın. Bu ülkede başörtülü kızlarımıza neler çektirdiklerimizi biliyoruz.  Üniversitede kızlarımız derslere giremiyordu. Siz çile çektirdiniz bu evlatlara. Siz aynı kafasınız. Sizde değişen bir şey yok. Nedir bu imam hatip düşmanlığınız. Bunlar kalıptan kalıba giren tipler. Şehirlerimizin oy tercihlerine göre renkleri ayıranlardır. Yeri gelir bir yerde Cuma namazına dururlar. Olduğun gibi görün. Oy almak için bu ayakları niye yapıyorsun?” diye konuştu.
‘DERSLERİNİ VERİN’
Millet kıraathaneleri projesini geçtiğimiz günlerde açıklayan ve Muharrem İnce’nin şimdi kafayı millet kıraathanelerine takmış. O kıraathane deyince kumarhane anlıyor. Bay Muharrem kıraat okumaktır. Kıraathane okuma evidir” diyerek İnce’ye gönderme yaptı. Erdoğan, “Sizin bu ülkede dikili ağacınız, taşınız yok. 24 Haziran’daki inanıyorum ki bu yalan üzerine bir şeyler yapmaya çalışanlara halkımız dersini verecektir. Kocaeli şu dersi verin be ama bambaşka verin. Ortaya başkaları da çıktı onlara da ders verin. Kocaeli’de Doğulu kardeşim çok” dedi. Sözleri partililerin ‘Tayyip Erdoğan, Başkan Erdoğan’ sloganları ile kesilen Erdoğan, “Kocaeli bambaşka, çılgın Türkler’den sonra çılgın Kocaeli’de burada” övgüsünü yaptı.
‘KOCAELİ’YE 16 YILDA 24 KATRİLYON YATIRIM’
Erdoğan, “Kocaeli’yi de CHP’den almadık mı? Aldıktan sora Kocaeli ne hale geldi hep birlikte gördük. Bunların olduğu yerde asla modern bir şehir, modern bir ülke bulamazsınız. Biz şimdi modern bir Türkiye kuruyoruz. Daha iyisini, daha güzelini, daha kalitelisini yapmaya çalışıyoruz. Bizi gerçekten anlamak isteyen 81 vilayetimizi kazandırdığımız proje ve yatırımlara baksın. Kocaeli AK Parti siyasetinin sembol şehirlerinden biridir. 16 yılda Kocaeli’ye 24 katrilyon yatırım yaptık. Toplamda 9 bin 654 derslik yaptık. 40-50 kişinin bir sınıfa dolduğu eski Türkiye manzaralarına tamamen son verdik. Kocaeli Üniversitesi’ni yeni yatırımlarla daha da büyüttük. Gebze Teknik Üniversitesi’ni ikinci yüksek öğrenim kurumu olarak 2014’te açtık. Şimdi üçüncü üniversite için değerlendirmeler yapıyoruz. Değerlendirmeleri yaptıktan sonra 3. üniversiteyi Kocaeli’ye kazandıracağız” dedi.
‘MİLLET BAHÇESİ GEBZE’YE’
Kocaeli’ye yapılan yatırımları da sıralayan Erdoğan, “Şehrimizin farklı yerlerinde 14 bin 466 kapasiteli yurt yaptık. Merkezde 3, Karamürsel’de 1 adet olmak üzere 3 bin 274 kapasiteli yeni yurtları önümüzdeki dönemde açıyoruz. Kocaeli için 33 bin seyirci kapasiteli bir stat inşa ettik. Gebze kışlasında yaklaşık 400 dönümlük alanda millet bahçesi kuracağız. SEKA’yı nasıl yaptık. Hanımlar aldığım haberlere göre SEKA Park’ta çok güzle yürüyüşler yapıyorsunuz. Millet bahçelerinde çoluk çocuğunuzu alıp yatıp yuvarlanacaksınız. Hemen yanına da Kocaeli’ye yakışır bir cami inşa edeceğiz. Başkanımızın bu konuda hızlı adım atması gerekiyor” diye konuştu.
‘ŞEHİR HASTANESİ 2020 BAŞINDA TAMAMLANACAK’
Erdoğan, “Sağlık alanında 14’ü hastane olmak üzere 80 tesisi şehrimize kazandırdık. İnşası süren Kocaeli Şehir Hastanesi 1180 yataklı onu da 2020 başında tamamlayıp sizlerin hizmetine sunacağız. 400 yataklı Gebze Fatih Devlet Hastanesi önümüzdeki ay hizmete girecek. Gazilerimize, engellilerimize yaşlılarımıza 1,5 katrilyonluk payla destek olduk. Kocaeli’nin bölünmüş yol uzunluğunu iki kat artırarak 260 bin kilometreye çıkardık. Kuzey Marmara Otoyolu Kurtköy, Akyazı sözleşme bedeli 4,5 katrilyon. 2020 yılında bu projeyi de tamamlıyoruz” ifadelerini kullandı.
İLDEKİ PROJELERDEN BAHSETTİ
İlimizde devam eden projelerden de bahseden Erdoğan, “Köseköy lojistik merkezinin ilk etabını bitirdik. Gebze, Halkalı banliyö hattı modernize çalışmalarında sona geldik. İstanbul Kocaeli İstanbul arasındaki hızlı tren projesi sürüyor. İhsaniye Barajı, Karamürsel İnebeyli Göleti’nin yapımı devam ediyor. 240 bin vatandaşımızı İŞKUR aracılığıyla işe yerleştirdik. 4 lilyar 671 bin TL’lik teşvik sağladık. 95 AR-GE, 10 tasarım merkezi kurduk. Kartepe, Körfez metrosu bir milat olacak. Bunlar 16 yıldır hizmet dağının görünen kısmı. 24 Haziran’daki seçimlerde sizlerin desteğini istiyoruz. Yurtdışındaki kardeşlerimize ve diğer illerdeki akrabalarınıza da ulaşacaksınız. Türkiye yeni bir döneme giriyor. Dünya bizimle nasıl uğraşıyor, görüyorsunuz” dedi.
‘DEMİRTAŞ’IN ADAY OLMASI İÇİN ÖLÇÜT GEREKLİ’
HDP’nin Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaşı da eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bunun aday olması için de bence bir ölçüt olması gerekiyor. Şu anda tutuklu. Adaletin artık kesilmesi gerekiyor. Yasin Börü’nün annesine sormak lazım ne diyorsunuz. Bunların sırtından maalesef küfe yok. Parlamento bunlarla ilgili kararı bana göndermiş olsaydı ben onaylardım” dedi. Erdoğan, “29 Ekim’de dünyanın üçü içerisinde olan yeni havalimanını açıyoruz. 525 baraj, 528 hidroelektrik santrali, 207 içme suyu tesisi, 502 sulama tesisi açtık. Bunları da yıkacak mısın Bay Muharrem. Emekli maaşlarını artırdık siz bunları eski seviyesine mi döndüreceksiniz” diyerek İnce’yi eleştirmeye devam etti.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklıklazer epilasyonAnkara evden eve nakliyat
Yukarı ↑