Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Vakıf ve GTÜ öğrencileri iftar programında buluştu

Gebze Teknik Eğitim ve Araştırma Vakfı üyeleri, Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) öğrencileri ile düzenlenen iftar programında bir araya geldi

12 Haziran 2018 Saat: 13:16
Vakıf ve GTÜ öğrencileri iftar programında buluştu
Vakıf ve GTÜ öğrencileri iftar programında buluştu

Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) öğrencilerine burs sağlamak ve onların sosyal, kültürel yönden gelişimlerine, bilim ve teknoloji alanlarında araştırmalarına kaynak oluşturmak için kurulmuş olan Gebze Teknik Eğitim ve Araştırma Vakfı, faaliyetlerine devam ediyor.  Bu kapsamda vakıf denetleme kurulu önceki gün faaliyetleri görüşmek üzere toplandı. Gebze Teknik Eğitim ve Araştırma Vakfı Denetleme Kurulu Toplantısı sonrası vakıf üyeleri ile GTÜ öğrencileri iftarda bir araya geldi. Gebze Ticaret Odası ev sahipliğinde yapılan iftar programına Gebze Kaymakamı Mustafa Güler, Gebze Teknik Üniversitesi Rektör V. Prof. Dr. M. Hasan Aslan, GTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Babür Özçelik, Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler, Aselsan Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü aynı zamanda Vakıf Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Haluk Görgün, vakıf üyeleri ve GTÜ  öğrencileri katıldı.
‘EĞİTİM, OLMAZSA OLMAZIMIZDIR’
Gebze Teknik Eğitim ve Araştırma Vakfı Denetleme Kurulu Toplantısı'nın ardından vakıf üyeleri öğrencilerle birlikte oruçlarını açtılar. İftar sonrası ev sahibi GTO Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler selamlama konuşması yaparak vakıf üyelerini ve öğrencileri ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Vakıf Yönetim Kurulu Başkanı ve GTÜ eski rektörü Prof. Dr. Haluk Görgün'ün aralarına katılmış olmasının kendilerine büyük mutluluk verdiğini söyledi. Öğrencilere ithafen yaptığı konuşmada ise, “Bizler sizlerin başarısını çok istiyoruz. Sizlerin başarılı olması demek bölgenin kalkınması, ülkenin kalkınması demek. Size gerçekten bu ülkenin çok ihtiyacı var. Eğitim, olmazsa olmazlarımızdan biridir. Bireylerin eğitimi kurumların eğitilmesi demek, kurumların eğitilmesi demek bölgenin ve ülkenin gelişmesi demektir. Mustafa Kemal Atatürk’ün de Kurtuluş Savaşı’ndan sonra cümlesi şudur: ‘Artık savaş bitmiştir bundan sonraki savaş, ekonomik savaştır.’ Ekonomik savaş ve bağımsızlığı eğitimle verebiliriz. Sizlerin bundan sonraki eğitim hayatında başarılar temenni ediyorum. Bölgemizde OSB'lerin olması, AR-GE ve tasarım merkezlerinin olması, TÜBİTAK MAM, TÜSİDE, Bilişim Vadisi’nin olması aynı zamanda Teknoloji Bankası’nın buraya kurulmuş olması sizler için önemli bir değer, unutmamanızı rica ediyorum” dedi.
‘GÜZEL BİR SİNERJİ YAKALADIK’
Vakıf toplantısı sonrasında öğrencileri ile buluşmuş olmaktan dolayı büyük mutluluk duyduğunu belirten Prof. Dr. Haluk Görgün,  Gebze’de öğrenciler adına güzel bir sinerjiyi yakaladıklarını belirtti. GTÜ öğrencelerinin birer cevher olduklarını belirtti. Ülkenin geleceği için öğrencilerin yetişmesi doğrultusunda öğrencilere yatırım yaparak vakıf olarak bir vizyon çizdiklerini söyledi. Görgün, öğrencilerin ulusal ve uluslararası alanda yapacakları çalışmalara katkıya devam edeceklerini ifade etti. Konuşmaların ardından vakıf üyeleri ve öğrenciler hatıra fotoğrafı çektirdiler.  

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklıklazer epilasyonAnkara evden eve nakliyat
Yukarı ↑