Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Tarhan’dan sanayi esnafına ziyaret

CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, CHP Gölcük İlçe Başkanı İsmet İşeri ve parti yöneticileri ile birlikte Gölcük Sanayi Sitesi esnafını ve fabrikaları ziyaret etti. Tarhan, “Üretimin kalbi olan sanayi desteklenmezse, Türkiye kalkınamaz” dedi

13 Haziran 2018 Saat: 13:46
Tarhan’dan sanayi esnafına ziyaret
Tarhan’dan sanayi esnafına ziyaret

24 Haziran seçimleri öncesi saha çalışmalarına devam eden CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, CHP Gölcük İlçe Başkanı İsmet İşeri ve parti yöneticileri ile birlikte Gölcük Sanayi Sitesi esnafını ve fabrikaları ziyaret etti.Tarhan, “Üç senelik milletvekilliği süresi boyunca Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde görevli olduğum Bilim, Sanayi ve Teknoloji Komisyonu’nda görüşülen tüm kanunlarda birebir üretimin içinde olan değişkenlerin ihtiyaçlarına göre politika üretmeye çalıştım. Temelden hep birlikte tespit edilecek sorunun, Meclis’te ihtiyaçları çözecek şekilde düzenlenmesi her zaman üreticiye güç katar. Maalesef iktidar birlikte çözüm üretmek yerine üst perdeden politikalar ürettiği için sanayicimiz, küçük esnafımız ve yatırımcılarımız hâlâ bürokratik sorunlarla uğraşmak zorunda kalıyor” dedi.

‘SANAYİCİ VERGİ YÜKÜ ALTINDA EZİLİYOR’

Milletvekili Tarhan, “Türkiye’nin kalkınması için küçük üretim yapandan, Avrupa ihracat sıralamasında ilk sıralarda olan tüm istihdama dönük işletmelerin ve sanayi kuruluşlarının desteklenmesi gerektiğini defalarca dile getirdik. Ancak desteklenmek bir yana sanayiciler, bir kalemden alınan 5 farklı çeşit ve dolaylı vergilerle yatırım yapamayacak seviyeye geldi. Üretime değil, inşaata yatırım yapan anlayış devam ettiği sürece, maalesef Türkiye’nin kalkındığını değil, daha da borçlandığını göreceğiz” diye konuştu.

‘EĞİTİM SİSTEMİ ÜRETİME GÖRE ŞEKİLLENMELİ’

Tarhan, “Kocaeli’de İŞKUR’a başvurmuş 30 bin kişi var. Sanayi sitelerindeki birçok firmanın üretim alanında istihdam sağlayabilecek personel sayısı işe 15 bin. Ancak bu kişilerin hiç biri değerlendirilemiyor. Çünkü 4+4+4 sistemi ile eğitim temelinden sarsıldı. Meslek liselerinin, meslek yüksek okullarının doğrudan organize sanayi bölgeleriyle, küçük sanayi siteleriyle entegre olduğu, eğitimin üretimin istihdam açığını kapatacak şekilde düzenlendiği bir sisteme acilen geçilmelidir. Üretimde ara eleman ve beyin göçü yaşamayan, sanayisi, demir yollarına, deniz yolu taşımacılığına elverişli olan, üretim girdi maliyetlerinin düşük, ihracatı yüksek olan bir kalkınma planı ile Türkiye Sanayi 4.0 devriminin alt yapısını oluşturabilir” dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklıklazer epilasyonAnkara evden eve nakliyat
Yukarı ↑