Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Şiddetli yağışlarda mağdur olan vatandaşlara yardım

Şiddetli yağışlarda mağdur olan vatandaşlara yardım

13 Haziran 2018 Saat: 16:08
Şiddetli yağışlarda mağdur olan vatandaşlara yardım
Şiddetli yağışlarda mağdur olan vatandaşlara yardım

Kocaeli Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, 27 Mayıs 2018 tarihinde ilimizde yaşanan aşırı yağıştan mağdur olan vatandaşlara devlet yardımı yapıldı. İlimiz genelindeki mağdur vatandaşlara toplamda 1.289.100,00 TL devlet yardımı yapılırken ilçemizde ise toplamda 122.000,00 TL ödeme yapıldı. 27 Mayıs 2018 tarihinde ilimizde etkili olan şiddetli yağış nedeniyle bazı ilçelerde yoğun olmak üzere yaşanan su baskınları ile ilgili olarak ilgili kurum ve kuruluşların yetkililerinin katılımları ile Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’un başkanlığında Valilik Kriz Merkezi oluşturularak yapılan çalışmalar koordine edildi. İl Afet ve Acil Yardım Müdürlüğü ile başta Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, İSU ve ilçe belediyelerinin itfaiye ve vidanjörleri olmak üzere diğer ilçe belediyelerinin iş makinaları ile birlikte ihbar alınan noktalara ve özellikle ulaşımda aksamalara neden olacak battı çıktı ve tünellere anında müdahale edilmek suretiyle trafikte kesintiler yaşanmasının önüne geçildi, su baskını yaşanan ev ve işyerlerinden su boşaltma çalışmalarına gün boyu devam edildi.

GÖLCÜK’E 122.000,00 TL YARDIM

Valilik ve Kaymakamlıklarca, Defterdarlık, Çevre ve Şehircilik ve belediyelerden temin edilen teknik personellerden oluşturulan Hasar Tespit Komisyonları, sel ve su baskınlarının yaşandığı ev ve işyerlerinde incelemelerde bulunarak, hasar tespitlerini yaptı ve raporlarını tanzim etti. 27 Mayıs 2018 tarihinde ilimizde etkili olan şiddetli yağış nedeniyle mağdur olan vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini ileten Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, vatandaşların sıkıntılarının giderilmesi ve hayatlarının normale döndürülmesi için, Başbakanlık Afet ve Acil Yardım Başkanlığı’ndan 875.000,00 TL, Başbakanlık Ekonomik, Sosyal ve Kültür İşleri Başkanlığı’ndan 275.000,00 TL ödeneğin temin edildiğini, İl Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’ndan 102.000,00 TL ile İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarından da 37.100,00 TL olmak üzere toplamda 1.289.100,00 TL yardım yapıldığını belirtti. Gölcük’te 27 Mayıs 2018 tarihinde yaşanan su baskını nedeniyle hasar tespiti yapılan 18 işyerine Başbakanlık Ekonomik, Sosyal ve Kültür İşleri Başkanlığı’ndan toplamda 42.000,00 TL ödenek temin edildi. Yine Gölcük’teki 42 konuta ise AFAD tarafından toplamda 80.000,00 TL ödenek temin edildi. Böylelikle ilçemize yapılan devlet yardımı toplamda 122.000,00 TL oldu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklıklazer epilasyonAnkara evden eve nakliyat
Yukarı ↑