Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

‘Hedefimiz bütün çocuklarımızın okul öncesi eğitimle buluşması’

‘Hedefimiz bütün çocuklarımızın okul öncesi eğitimle buluşması’

9 Temmuz 2018 Saat: 13:02
‘Hedefimiz bütün çocuklarımızın okul öncesi eğitimle buluşması’
‘Hedefimiz bütün çocuklarımızın okul öncesi eğitimle buluşması’

Kocaeli’de, hedefin bütün çocukların okul öncesi eğitimle buluşması, geleceğe güçlü, güvenli ve mutlu hazırlanmasının sağlanmasının olduğunu belirten Vali Hüseyin Aksoy, geçen bir yılın değerlendirmesini yaparak, gerçek bir başarı öyküsünün ortaya çıktığına vurgu yaptı. Okul öncesi eğitimde; 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılında Bin 818 derslikte 39 Bin 286 öğrenci eğitim alırken 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılında ise bu sayının 2 Bin 180 derslikte 45 Bin 946’ya yükseldiğini ve yüzde 17 oranında bir artış gerçekleştiğini memnuniyetle ifade eden Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, hedefin ise okul öncesinde özellikle 5 yaş grubunda yüzde 100’e ulaşmanın olduğunu belirtti. Özellikle okul öncesinde derslik ihtiyacını karşılamak üzere 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılında; 3 betonarme, 33 çelik çerçeveli anasınıfının 3 ay gibi kısa bir sürede yapıldığını ve 130 ek dersliğin Kocaelili çocukların hizmetine sunulduğunu belirtti.

‘TEŞEKKÜR ETMEK VE ÖZÜR DİLEMEK ÖĞRETİLMELİ’

Eğitimin bireyden başlayarak, toplumu değiştiren ve bütün toplumsal gelişmeleri belirleyen en önemli insani gelişme alanı olduğunun önemine dikkat çeken Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, eğitimi ihmal ederek, hiçbir alanda sürdürülebilir gelişme sağlanamayacağından önceliğin eğitime verilmesi gerektiğinin altını çizdi. Eğitimde başarının sırrının çocuğa eğitimin sevdirilmesinden geçtiğini belirten Vali Aksoy, 3-6 yaş grubu çocukların iyi eğitilmesinin ve onlara teşekkür etmenin, özür dilemenin öğretilmesi gerektiğinden bahsetti.

‘İNSANA YAPILAN YATIRIM EN DEĞERLİ YATIRIM’

“Bir çocuk teşekkür etmesini ve özür dilemesini öğrenirse, büyüdüğünde de daha pozitif bir insan olarak, kendine öz güveni olan bir birey haline gelir” diyen Vali Aksoy, insana yapılan yatırımın en değerli yatırım olduğundan söz edip, okul öncesi eğitimi çok önemsediğine vurgu yaptı. Vali Aksoy, eğitim alanında farkındalık oluşturan, konuyu sahiplenen, katkı koyan tüm kurumlara, kadronun yıldızı sevgili çocuklara, değerli öğretmenlere başarılar dileyerek, teşekkür etti.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklıklazer epilasyonAnkara evden eve nakliyat
Yukarı ↑