Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Sıfır atık projesi hızla devam ediyor

Sıfır atık projesi hızla devam ediyor

9 Temmuz 2018 Saat: 15:51
Sıfır atık projesi hızla devam ediyor
Sıfır atık projesi hızla devam ediyor

Gölcük Belediyesi çevreye verdiği önemi, gerçekleştirdiği ve desteklediği projelerle bir kez daha gösteriyor. Belediye, ‘Sıfır Atık Projesi’ kapsamındailçede bulunan kamu kurum ve kuruluşlarına geri dönüşüm kutularının dağıtımını gerçekleştiriyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan öncülüğünde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından başlatılan ‘Sıfır Atık Projesi’ kapsamında Gölcük Belediyesi ilçede bulunan kamu kurum ve kuruluşlarına geri dönüşüm kutularının dağıtımını gerçekleştiriyor. Projeye özel geri dönüşüm kutularını yerleştiren ekipler ‘Her atık çöp değildir’ diyerek uygulamaya hızla devam ediyor. Kurumlara dağıtılan özel geri dönüşüm kutuları; cam, kağıt, plastik, metal, organik ve geri dönüştürülemeyen bölümlerinden oluşan kutuları birimlere dağıtan Gölcük Belediyesi, burada toplanan atıkları da özel lisanslı firmalara teslim ederek geri dönüşümünü sağlayıp, ülke ekonomisine katkı sağlayacak.

 OKULLARDA SEMİNERLER DÜZENLENDİ

Gölcük Belediyesi bunun yanı sıra okullarda verilen seminerlerle de projeye katkı sunmaya devam etti. İlçe genelindeki okullarda yapılmakta olan eğitimlerle öğrencilere ve topluma Sıfır Atık Projesi’ni tanıtan Gölcük Belediyesi, insanların sıfır atık konusunda bilgilenmesini, bilinçlenmesini sağlıyor.

GELECEĞE DEĞER KATAN PROJE

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, ilçe genelinde geri dönüşüm seferberliği başlattıklarını söyledi. Kağıt, evsel yağ, cam şişe, pet şişe, atık pil, bayat ekmek ve daha bir çok konuda geri dönüşüm projeleri yaptıklarını hatırlatan Başkan Ellibeş, Sıfır Atık Projesi kapsamında geri dönüşümde yeni bir aşamaya geçtiklerini kaydetti. Başkan Ellibeş proje hakkında şunları dile getirdi: “Geleceğe değer katmak adına Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız Sıfır Atık Projesini başlattı. Bu projeye Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın saygıdeğer eşleri Emine Erdoğan’ın destek verdiğini biliyoruz. Bizlerde başta kamu kurumları olmak üzere devletin her kademesine atık kutularının dağıtımını gerçekleştiriyoruz. Gelecek nesillere daha sağlıklı daha yaşanabilir bir dünya bırakmak adına bizim üzerimize vazifeler düşüyor. Bizlerde bu vazifeleri en iyi şekilde yerine getirmek adına çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklıklazer epilasyonAnkara evden eve nakliyat
Yukarı ↑