Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

‘Gölcük’ün projeleri marka oldu’

AK Parti Gölcük İlçe Başkanı İdris Alp, ülke ve ilçe gündemi hakkında dün parti binasında önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Alp, konu hakkında yaptığı açıklamada “Gölcük’ün projeleri marka oldu” dedi

8 Ağustos 2018 Saat: 16:45
‘Gölcük’ün projeleri marka oldu’
‘Gölcük’ün projeleri marka oldu’

 AK Parti Gölcük İlçe Başkanı İdris Alp, ülkemiz gündemi ve ekonomik durum hakkında dün parti binasında bazı açıklamalar yaptı. Başkan Alp, ekonominin dünya genelinde türbülans içinde olduğunu belirterek “Türkiye, konum olarak zor bir coğrafyada. Yüzyıllardan bu yana bu coğrafyada olmanın zorluğunu yaşıyor ve bu doğrultuda bedel ödüyoruz. Bütün dünyanın gözü topraklarımızda, istiklal ve istikbalimizde. Ülke ve milletimizi türlü oyunlarla diz çöktüremeyenler, ekonomi ile terbiye etmeye çalışıyor. Dünya çapındaki ekonomik sorunlar, ülkemizde de hissediliyor” dedi.

 ‘EKONOMİK TÜRBÜLANS, BÜTÜN DÜNYADA VAR’

Sözlerine devam eden Başkan Alp, “Amerika Birleşik Devletleri’nin saldırgan ekonomi politikaları, türbülans meydana getiriyor. Dünyadaki bütün ülkelerin merkez bankası rezervleri dolardır. Dünya genelinde dolar üzerinden ticaret yapılır. Dünya üzerinde yaşanan ekonomik bir gerginliğin dünyanın tüm ülkelerini nasıl etkilediğini görüyoruz. Yaşadığımız sıkıntı, tam olarak bundan ibarettir. Bu günlerin de geçeceğine inanıyoruz. Bu zor süreçte biraz sabırla, birlikte güzel günlere çıkacağız. Gerek coğrafya gerek dünyadaki gelişmeler doğrultusunda, ekonomik bir savaş içerisindeki türbülansı tüm dünya hissediyor” dedi.

 ‘YEREL SEÇİM İÇİN SAHAYA İNECEĞİZ’

Başkan Alp, ilçemiz gündemine de değindi ve partilerinin olağan genel kurulundan sonra yerel seçim için sahalara ineceklerini belirterek “Önümüzdeki 18 Ağustos’a net bir şekilde odaklandık. Yenilenen, gelişen, değişime ayak uyduran partimizde Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı yeniden seçerek yerel seçimlere yönelik startı vereceğiz. Genel merkez kongresi sonucunda çalışmaları yeniden yapacağız. İnşallah Eylül – Ekim ayları itibariyle yerel seçime odaklanarak sahalara döneceğiz. İlçe bazında yatırımlar hızla devam ediyor. Her mahallede vatandaşlarımıza yönelik olarak sosyal yaşam alanı çerçevesinde, vatandaşın beklentisi göz önüne alınarak bölge parkları yapılıyor. Her hafta sonunda parkların tanıtım programlarını yapıyor, projeleri ilerletiyoruz” dedi.

 ‘ÖNCE ALTYAPI, SONRA ÜSTYAPI’

Başkan Alp, açıklamasının sonunda ise “Gölcük, Kocaeli bazında projeler açısından çok önde. Bizim projelerimiz gerçekten şu anda en üst seviyede. Yalı Evleri, Eriklitepe, Yazlık Ilıcası, Kazıklı Kervansaray bir marka oldu. Gölcük’te merkez ve mahalleler bazında sosyal çalışmalarla birlikte vatandaşımızın beklentisini karşılayacak hamleleri yapıyoruz. Son dönemde yatırımlarına hız veren Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş’e teşekkür ediyorum. Sezon bitene kadar sosyal çalışmalar tamamlanacaktır. Altyapı konusunda bazı çalışmalar mevcut. İSU, Gölcük genelinde 40 kilometreye yakın bir uzunlukta altyapı çalışması yapıyor. Bazı noktalarda belli çalışmalardan ötürü işler yapılamıyor. Vatandaşımızdan biraz sabır bekliyoruz. Altyapının geçmediği yerde yapılan üstyapı, milli serveti heba etmektir. Altyapısı tamamlanan yerlerde üstyapı çalışmalarına devam edilecektir” dedi.  Erdem ŞENGÜL

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑