Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Özele ‘normal doğum’ teşekkürü

Özele ‘normal doğum’ teşekkürü

10 Ağustos 2018 Saat: 14:55
Özele ‘normal doğum’ teşekkürü
Özele ‘normal doğum’ teşekkürü

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, ilimizde normal doğuma yönelik çalışmalara en çok katkı sağlayan özel sağlık kurumlarında görevli doktorlara teşekkür belgelerini verdi. ValiAksoy, konuşmasında ilimizin normal doğumda Türkiye ortalamasının üzerinde olduğunu belirtti. Sağlık Bakanlığı 2018-2023 Stratejik Planında belirlenen doğum hizmetlerini güçlendirme çalışmaları kapsamında ‘Sezaryen, Anne, Bebek Eylem Planı’ ile sezaryenle yapılan doğumların azaltılması ve normal doğum yaptırılmasına yönelik yürütülen çalışmalar çerçevesinde, ilimizdeki özel sağlık kurumlarında görev yapan ve 2018 yılının ilk altı ayında ‘Normal Yolla Doğum Yaptırma Sayısı Yüksek Olan’ Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanlarına Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy tarafından teşekkür belgeleri verildi.

MAKAMINDA KABUL ETTİ

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy; makamında İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Şenol Ergüney, Özel Yüzyıl Hastanesi Başhekimi Lütfü Çetinkaya, Özel Aile Konak Hastanesi Başhekimi M. Veysel Besnili, Özel Medikal Park Gebze Hastanesi Başhekimi Nihat Taşdemir, Özel Gebze Merkez Hastanesi Başhekimi Koray Topçu, Özel Konak Hastanesi Başhekimi Özlem Bilgin, Özel Yüzyıl Hastanesi’nde görevli Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Çiğdem Kılıç, Özel Aile Konak Hastanesi’nde görevli Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Emel Bilici, Özel Medikal Park Gebze Hastanesi’nde görevli Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Azize Turhan, Özel Gebze Merkez Hastanesi’nde görevli Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Cihangir Ay ve Özel Konak Hastanesi’nde görevli Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Gülçin Uğurel Aydar’ı kabul etti.

‘KOCAELİ, NORMAL DOĞUMDA TÜRKİYE ORTALAMASININ ÜZERİNDE’

Vali Aksoy gerçekleşen programda yaptığı konuşmada, “Kamu hastanelerimizdeki doktorlarımıza normal doğum yaptırma oranlarının yüksekliği nedeniyle başarı belgesi vermiştik. Özel hastanelerimizde de bu konuda duyarlılık gösteren hekimlerimize de başarı belgesi vermek istedik. Bu konuda Sağlık Bakanlığımız konuyu hassasiyetle takip ediyor. Bazen hekimlerimiz zorunluluk durumunda sezaryenle doğum yaptırmak zorunda kalabiliyor. Normal doğum konusunda aileleri de bilinçlendirmek gerekiyor. Kocaeli olarak normal doğumda Türkiye ortalamasının üzerindeyiz. Dünya Sağlık Örgütü’nün ortaya koyduğu kriterleri yakalama adına bu çalışmalar önemli. İnşallah bu yaptığımız çalışma diğer hekimlerimizi de özendirir” diyerek doktorlara normal doğum konusunda gösterdikleri hassasiyetleri nedeniyle teşekkür etti.

KADIN DOĞUM UZMANLARINA TEŞEKKÜR BELGESİ

Vali Aksoy, 2018 yılının ilk altı ayında “Normal Yolla Doğum Yaptırma Oranı Yüksek Olan” Özel Yüzyıl Hastanesi’nde görevli Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Çiğdem Kılıç, Özel Aile Konak Hastanesi’nde görevli Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Emel Bilici, Özel Medikal Park Gebze Hastanesi’nde görevli Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Azize Turhan, Özel Gebze Merkez Hastanesi’nde görevli Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Cihangir Ay ve Özel Konak Hastanesi’nde görevli Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Gülçin Uğurel Aydar’ı tebrik ederek, teşekkür belgelerini verdi ve başarılarının devamını diledi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklıklazer epilasyonAnkara evden eve nakliyat
Yukarı ↑