Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Kadın girişimcilere 5 yıldır süren destek

Kadın girişimcilere 5 yıldır süren destek

12 Ağustos 2018 Saat: 14:29
Kadın girişimcilere 5 yıldır süren destek
Kadın girişimcilere 5 yıldır süren destek

İzmit Belediyesi tarafından Cephanelik bölgesinde kadınlara yönelik yapılan en büyük yatırımlardan olan Kadın Sosyal Yaşam Merkezi, 2014 yılından itibaren hizmet vermeye devam ediyor. İzmit Belediyesi ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın ortak bir projesi olan Kadın Sosyal Yaşam Şehit, Gazi Aileleri ve Engelliler Sosyal Destek Merkezi, Cephanelik bölgesinde yeşil dokusunu bozmadan kadın ve engellilerin sosyal ve kültürel ihtiyaçlarını karşılamak, iş geliştirme birimleri ile iş edinmelerine katkıda bulunarak kadın istihdamını ve kadın girişimciliğini arttırmak ve engellilerin rehabilitasyonunu sağlamak amacıyla hayata geçirilen Türkiye’nin sayılı projelerinden biri olarak gösteriliyor.

MERKEZDE YOK YOK

Yaklaşık 70 bin m2 alanda kurulan 5794 m2 kapalı alana sahip merkezde psiko ve sosyal destek, aile rehberliği gibi danışmanlık birimleri, okuma-yazma, bilgisayar, yabancı dil, ahşap boyama, halk oyunları, diksiyon, tiyatro, takı tasarım, resim, müzik ve benzeri alanlarda eğitim ve hizmet olanakları, fitness, havuz, sauna, hamam, masaj, fizyo terapi, yoga, masa tenisi gibi spor ve sağlık hizmetleri, kuaförlük, dikiş, aşçılık, çağrı merkezi operatörlüğü, mantar yetiştiriciliği ve benzeri istihdama yönelik kurslar ve atölyeler bulunuyor.

TÜRKİYE’DE TEK

Kadın Sosyal Yaşam Merkezi kütüphane, okuma salonu, fuaye alanı, konferans salonu, amfi tiyatro, yürüyüş parkurları ile pek çok ihtiyaca yönelik hizmetleri de tek çatı altında topluyor. Merkezde ailelere ve bireylere koruyucu, önleyici, geliştirici, rehberlik edici destek hizmetlerini  güvenli bir ortamda ve rahat edebilecekleri düzeyde sağlamayı amaçlıyor. Böylece Türkiye’de ilk olma özelliği taşıyan merkezin tüm özellikleriyle Avrupa’ya da örnek olacak nitelikte olduğu kaydedildi. İzmit Belediyesi tarafından Cephanelik bölgesinde yaptırılan Kadın Sosyal Yaşam Merkezi, kadınlardan tam not alıyor.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑