Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

İzmit’in 9. kapalı pazarı açıldı

İzmit Belediyesi tarafından Alikahya’da yaptırılan ve ilçenin 9. kapalı pazarı olma özelliğini taşıyan pazar, törenle açıldı.

13 Eylül 2018 Saat: 14:39
İzmit’in 9. kapalı pazarı açıldı
İzmit’in 9. kapalı pazarı açıldı

Açılışta Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın tezgah başına geçerek satış yaptı ve yerli malı kullanma çağrısında bulundu
Alikahya Fatih Mahallesi’nde yaklaşık 2 milyon TL harcanarak yaptırılan kapalı pazar törenle açıldı. Alikahya Kapalı Pazarı açılış törenine İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, AK Parti Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, AK Parti İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz,  İlçe Kadın Kolları Başkanı Betül Yazıcı, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Aykut Çağlayan,  Kocaeli Pazarcılar Odası Başkanı Ahmet Serim,  belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve  çok sayıda vatandaş katıldı.
MEHTERANLI AÇILIŞ
Mehteran gösterisiyle başlayan açılış programında konuşan Pazarcılar Odası Başkanı Ahmet Serim, “Projeyi gerçekleştiren Belediye Başkanımız Dr. Nevzat Doğan’a pazarcılar adına çok teşekkür ediyoruz. Başkanımız sayesinde İzmit’te her geçen gün kapalı pazarların sayısı artıyor ve biz pazarcı esnafı olarak çok daha çağdaş ve modern ortamlarda çalışma imkanı buluyoruz” şeklinde konuştu.
İLHAM KAYNAĞIMIZ ERDOĞAN’
İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan açılışta yaptığı konuşmada, “Alikahya bölgemize 2 dönemdir çok güzel hizmetler yaptık. Pazar bizim kültürümüz, pazar sadece alışveriş yapılan yer değil, aynı zamanda komşuların birbirini gördüğü kültürel faaliyet yeri. Şehrimizin dört bir yanında başlattığımız kapalı pazar projemizi hızla sürdürüyoruz.  9. kapalı pazarımızı Alikahya’da yaptık. Alikahyamızı diğer bölgelerden hiç geri bırakmadık. Pazarın da en güzelini yaptık Yaptığımız tüm kapalı pazarların hepsi birbirinden güzel oldu. Tamamen belediye imkanlarıyla pazar alanı yapan nadir belediyelerdeniz. Açıkta sadece 2 pazarımız kaldı. Yenidoğan ve Serdar mahallelerinde yer olmadığı için yapamamıştık. Bu mahallerimize müjde vereyim. Pazar için yer bulduk, kamulaştırmaya başlıyoruz. Çok yakında bu mahallemize de kapalı pazar kazandıracağız. Bizim ilham kaynağımızı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır” dedi.
‘YERLİ MALI KULLANMALIYIZ’
Konuşmasında yerli malı kullanma çağrısında da bulunan Başkan Doğan, “Ülkemiz üzerine oynanan çok büyük oyunlar ve açılan savaşlar var. Millet olarak Türkiye düşmanlarını sevindirmemeliyiz. Yerli malı kullanmalıyız.  Biz, İzmit Belediyesi olarak bu hassasiyete çok dikkat ediyoruz. Yerli malı yurdun malı herkes onu kullanmalı. Yeni bir şey alırken yerli olmasına dikkat edelim.  Eğer bir ve beraber olup, yerli mallı kullanımına önem verirsek bu mücadelenin de galibi ülkemiz olacak”  şeklinde konuştu.
‘OYUNLARA RAĞMEN HİZMETLERE DEVAM’
AK Parti Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu da, “24 Haziran’da verdiğiniz destekten dolayı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan sizlere teşekkürlerini iletmemi istedi. Sizler bize, bizler de sizlere güveniyoruz. Yapılan pazar alanı milletimizin daha insanca yaşayabilmesi için atılmış önemli bir projedir. Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. Sadece pazar yeri değil, birçok hizmetimiz sizler için” dedi.
TEZGAHA GEÇİP SATIŞ YAPTILAR
Dualarla yapılan kapalı pazar açılışının ardından Başkan Doğan, Milletvekili Katırcıoğlu, pazarcı önlüğü giyerek tezgah arkasına geçip bir süreliğine satış yaptı.  80 pazarcı tezgahının yer aldığı  Alikahya Kapalı Pazarı’nda zabıta odası, bebek emzirme odası, bay bayan tuvaletler, bay bayan mescit, abdest alma yerleri, çay ocağı ve depo gibi alanlar yer alıyor.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑