Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

‘Genç Kanatlar’ı önemsiyoruz’

Türk Hava Kurumu (THK) Gölcük Şubesi Başkanı Mustafa Cintaş, kurumlarındaki Genç Kanatlar oluşumu hakkında kapsamlı bilgiler verdi.

13 Eylül 2018 Saat: 14:56
‘Genç Kanatlar’ı önemsiyoruz’
‘Genç Kanatlar’ı önemsiyoruz’

Gençlere uçuş sevdası aşılamaya çalıştıklarını dile getiren Başkan Cintaş, “Genç Kanatlar’ı önemsiyoruz” dedi
Türk Hava Kurumu (THK) Gölcük Şubesi Başkanı Mustafa Cintaş, kurumlarındaki Genç Kanatlar oluşumu hakkında önemli bilgiler verdi. Kurumlarında var olan bu oluşumun gençlere uçuş sevdası aşılamak amacıyla çalıştığını dile getiren Başkan Cintaş, “Ulu önder Atatürk’ün 16 Şubat 1925’te ‘İstikbal Göklerdedir’ sözüyle kurduğu Türk Hava Kurumu, kurulduğu günden bu güne faaliyetlerini aralıksız devam ettiriyor. THK, havacılık sektörü ve havacılığa eleman yetiştirmek adına çalışmalarına devam ediyor. Bu bağlamda, gençlerin daha fazla kurumsal faaliyetlerde bulunması adına Genç Kanatlar Topluluğu Türkiye genelinde yaygın hale getirilmiş olup gençlerin havacılık bilgisini geliştirmek, onlara farklı bir eğitim dalı sunmak, onları havacılıkla ilgili sportif faaliyetlere yönlendirmek adına faaliyetlerini sürdürüyor” ifadelerini kullandı.
‘KATKI ORANINDA PUAN KAZANIYORLAR’
Oluşum hakkında kapsamlı bilgiler veren Başkan Cintaş, “Genç Kanatlar’ın kuruma geçiş kayıtları, 13 yaşından gün almış olan bay ve bayan gençlerimizin kuruma genç kanat ismiyle yapılmakta. Gençlerin kurum faaliyetlerine yapmış oldukları katkı oranında, kendilerine puanlama sistemi ile birlikte havacılık eğitim faaliyetlerine katılım hakkı sağlanmakta. Kurum bünyesinde yapmış olduğumuz dini ve milli bayram günlerindeki faaliyetler, kuruma gelir kazandırmak amaçlı fitre ve zekat çalışmaları, Kurban Bayramı deri toplama faaliyetlerinde genç kanatlarımız, puan kazanmaktalar. Toplanan bu puanlarla birlikte serbest paraşüt, yamaç paraşütü, microlight, planör, yelken kanat, balon ve uzaktan kumandalı model uçak eğitim faaliyetlerinde, tercihleri doğrultusunda eğitim hakkı kazanıyorlar. Türk Hava Kurumu genel merkezince yapılan planlamalar doğrultusunda, gençlerimizi Mayıs – Ekim ayları arasında eğitim faaliyetlerine göndermekteyiz” diye konuştu.
‘GENÇLERİN ARAMIZA KATILMASINI İSTİYORUZ’
Başkan Cintaş, “Şimdiye kadar THK Gölcük Şubesi olarak 200’ü aşkın gencimizi eğitim faaliyetlerine gönderdik. Ayrıca 3 arkadaşımızı da uluslararası hava öğrenci mübadele sistemi ile Hollanda, Kanada ve İsrail’e eğitim almak üzere gönderdik. THK’nın vermiş olduğu eğitimler tamamen ücretsiz olup gençlerimizin bu konuda herhangi bir ekonomik kaybı olmamakta. Bu faaliyetlerin tamamı, THK’nın fitre – zekat gelirleri, kurban derisi bağışları ve nakdi bağış ve yardımlardan gelen gelirlerle karşılanmaktadır. Genç kanatlarımızı önemsiyoruz. 2018 – 2019 eğitim – öğretim yılında da gençlerimizin THK Gölcük Şubesi çatısı altında yer almalarını, kendilerini havacılık alanında geliştirmelerini, boş vakitlerini sokakta geçirmek veya kötü alışkanlıklar yerine çok değerli havacılık faaliyetleri ile geçirmelerini istiyoruz. Bu bağlamda THK Gölcük Şubesi’nin mesai günlerinde saat 8.30 ile 17.00 arası açık olduğunu belirterek gençlerimizin bu saatlerde kurumumuzu ziyaret etmelerini, faaliyetler hakkında bilgiler almalarını ve aramıza katılmalarını istiyoruz” şeklinde konuştu.   Erdem ŞENGÜL

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑