Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Akademi Lise’nin gururu gençler yemekte ağırlandı

Akademi Lise’de 2017-2018 eğitim ve öğretim dönemi sonrası sınavlarda başarılı olup, üniversiteye yerleşmeye hak kazanan 12. sınıf ve mezun öğrenciler, Antikkapı Restaurant’ta düzenlenen yemek programında ağırlandı

13 Eylül 2018 Saat: 15:42
Akademi Lise’nin gururu gençler yemekte ağırlandı
Akademi Lise’nin gururu gençler yemekte ağırlandı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’na bağlı lise ve mezun öğrencilerine yönelik okula destek ve sosyal eğitim projesi adı altında ücretsiz olarak hizmet veren Akademi Lise, gurur gecelerinden birini yaşadı. Akademi Lise’de eğitim alan ve bu yıl Türkiye’nin en gözde üniversitelerine yerleşmeye hak kazanan öğrencileri için “Akademi Lise Öğrencilerini Üniversiteye Uğurluyor” mezuniyet buluşması gerçekleştirdi. Anlamlı gecede gençlerin yanında olan Başkan İbrahim Karaosmanoğlu, üniversite sınavlarında önemli bir başarıya imza atan Akademi Lise öğrencilerini tebrik ederek, “Ben ve ekibim buna gönülden inanıyoruz ki her biriniz geleceğin Recep Tayyip Erdoğan’ı olacaksınız. Bu millete, bu vatana ve bu ülkeye bizden çok daha büyük hizmetler yapacaksınız. Hepinizle gurur duyuyorum. Allah yolunuzu açık etsin” ifadelerine yer verdi.
GENÇLERİ YALNIZ BIRAKMADILAR
Başkan İbrahim Karaosmanoğlu’nun ev sahipliğinde gerçekleştirilen ve Akademi Lise’den bu yıl üniversiteyi kazanan öğrenciler için “Akademi Lise Öğrencilerini Üniversiteye Uğurluyor” öğrenci buluşması Antikkapı Restaurant’ta düzenlendi. Geceye, Başkan İbrahim Karaosmanoğlu’nun yanı sıra Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Ali Yeşildal, Büyükşehir Belediyesi İştirakler Koordinatörü Veysel Özkaraaslan, Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Ali Bilgi, birim müdürleri, Akademi Lise ailesi, öğrenciler ve aileleri katıldı.
‘AKADEMİ LİSE GENÇLERE TAVSİYEMDİR’

Gecede tüm mezun arkadaşları adına söz alan başarılı Akademi Lise öğrencisi Eyüp Can Yılmaz, “Akademi Lise bir dershaneden daha fazlası, 2 yıl burada eğitim aldım. Kültürel, sosyal, sanatsal ve sportif faaliyetlerle daha sosyal bir insan oldum. Burada eğitim görmek isteyen arkadaşlara Akademi Lise en büyük tavsiyemdir” şeklinde konuştu.  TYT puanında Türkiye 142’ncisi olarak Boğaziçi Üniversitesi Elektrik- Elektronik Mühendisliği bölümünü kazanan Yılmaz, bu önemli hizmeti kendilerine sunan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na ve Akademi Lise ailesine teşekkür etti.
‘HER ŞEY GENÇLERİMİZE FEDA OLSUN’

Konuşmasına “Her şeyin başında eğitim var” diyerek başlayan Başkan İbrahim Karaosmanoğlu, “Eğitimsiz bir milletin kalkınması, gelişmesi, huzurlu bir toplum olması mümkün değildir. Sevgili gençler bizim Akademi Lisemiz bir dershane değil, ticarethane hiç değil. Buradan Büyükşehir Belediyesi olarak bir ticari kazanç düşünmüyoruz. Burada bizim için en büyük kazanç şehrimize, ülkemize ve dünyaya ahlaklı, inançlı, azimli, kararlı, donanımlı, öz güveni yüksek, güzel insanların yetişmesidir. Bundan daha büyük bir kazanç yok. Her şey gençlerimize feda olsun” dedi.
‘HEYECANIMIZ İLK GÜNKÜ GİBİ’
Konuşmasında sık sık gençliğin önemine vurgu yapan Karaosmanoğlu, bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi olarak gerçekleştirdikleri çalışmalara dikkat çekti. “Belediyecilik çalışmalarımız içindeki en değerli olanı gençler için yaptıklarımızdır” diyen Başkan Karaosmanoğlu, “Bilgievleri, Akademi Lise, Akademi Üniversite ve Gençlik Kamplarımızı, gençlerimizin daha donanımlı yetişmesi için hayata geçirdik. Amacımız evlatlarımızı buradan en iyi şekilde hayata hazırlamak. En başından beri Kılavuz Gençlik Modeli için kararlılıkla çalıştık. Heyecanımız ilk günkü gibi diri duruyor. Yakın zamanda her ilçemize bir Akademi Lise kuracağız. Gençliği olmayan bir milletin geleceği olamaz. Geleceğin liderleri, üst yöneticileri Akademi Liselerden yetişecek” dedi. Konuşmaların ardından Başkan İbrahim Karaosmanoğlu’na Akademi Lise öğrencileri tarafından hediye takdimi gerçekleştirildi.
562 ÖĞRENCİ ÜNİVERSİTEYİ KAZANDI
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetlerine bağlı olan Akademi Lise, üniversite sınavlarında Kocaeli’ne büyük gurur yaşattı. Sınava Akademi Lise’de hazırlanan 12. Sınıf ve mezun 964 öğrenci sınava girdi,773’ü tercih yaptı ve 562 (419 lisans, 143 ön lisans) öğrenci ise Türkiye’nin en gözde üniversitelerine girmeyi başardı. Söz konusu başarı başta öğrenci ve aileleri olmak üzere Büyükşehir Belediyesi’nde büyük sevinç ortamı oluştu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑