Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

‘Adresler, şimdiden kontrol edilmeli’

Türkiye Muhtarlar Derneği Gölcük Şubesi Başkanı Bilge Saral, 2019 yılı Mart ayında yapılacak yerel seçimler öncesinde vatandaşların adreslerini kontrol ettirmelerinde fayda olacağını dile getirdi.

13 Eylül 2018 Saat: 15:46
‘Adresler, şimdiden kontrol edilmeli’
‘Adresler, şimdiden kontrol edilmeli’

Başkan Saral, “Adresler, şimdiden kontrol edilmeli” dedi
Türkiye Muhtarlar Derneği Gölcük Şubesi Başkanı Bilge Saral, 2019 yılı Mart ayında yapılacak yerel seçimler öncesinde seçmenlerin, ikamet ettiği adresi kontrol ettirmelerinde fayda olacağını ifade etti. Başkan Saral, konu hakkında yaptığı açıklamada “Vatandaşlarımız, geçtiğimiz yıllarda yapılan seçimlerde, ilgili sistemde ikamet ettikleri adreslerde gözükmedikleri için oy kullanamadıklarına, bundan ötürü vatandaşlık görevini yerine getiremediklerine şahit olduk. Bunun gibi bir durumun yaşanmaması adına halkımızdan ricamız, bulundukları adresi doğru bir şekilde nüfus müdürlüklerinde kontrol ettirmeleridir” dedi.
CEZA İLE KARŞI KARŞIYA KALINABİLİYOR’
Açıklamasına devam eden Başkan Saral, “Vatandaşlar, yeni taşındıkları adreslerini doğru bilmedikleri için farklı adresler verebiliyor. Kendi ikamet adresini sisteme kaydettirdiğini düşünen kişiler, aslında komşularının veya bir başkasının adresine kendilerini kaydettiriyor. Bundan ötürü, ilgili adreste asıl oturan kişiler, sistemden düşmüş gözüküyor. Durum böyle olunca oy vermek de mümkün olmamakta. Yanlış adres beyan eden kişiler, cezalarla da karşı karşıya kalabiliyor. Bunun gibi bir duruma mahal vermemek adına halkımızın adreslerini şimdiden kontrol ettirmesinde fayda olacağını söyleyebiliriz” dedi. Erdem ŞENGÜL

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑