Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

‘Hat ve ney kursları başlayacak’

Gölcük Engelliler Derneği Başkanı Hasan Bat, dernek olarak bu sezon yapmayı planladıkları çalışmalar hakkında önemli bilgiler verdi.

13 Eylül 2018 Saat: 17:54
‘Hat ve ney kursları başlayacak’
‘Hat ve ney kursları başlayacak’

Başkan Bat, çalışmaların sürprizlerle dolu olduğunu belirterek “Hat sanatı ve ney kursları başlayacak” dedi
Gölcük Engelliler Derneği Başkanı Hasan Bat, dernekleri kapsamında yapmayı planladıkları kurs çalışmaları ve sportif faaliyetler ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Bat, konu hakkında yaptığı açıklamada “Son dönemde tutulan bir kurs olan filografiyi Gölcük Engelsiz Yaşam Merkezi’ne getirmek için çaba harcadık. Kursumuz için kayıtlar başladı. Önümüzdeki hafta Cuma gününe kadar başvuruları alacağız. Aslında tüm kurslara ilgi çok yoğun. Başvurular 400 kişiyi aşmış durumda. Eleme illaki yapmamız lazım çünkü herkesi kurslara alamayız. Yerimiz artık kısıtlı oldu. Hat sanatı ile ilgili bir kurs vermeyi planlıyoruz. Bu bir meslek ve oldukça güzel eserler ortaya çıkıyor. Bu kursun yapılmasını da istiyoruz” ifadelerine yer verdi.
SEVGİ İZİ 25 EYLÜL’DE
Sözlerine devam eden Başkan Bat, “Darbuka kursunu bitirdik. Bağlama kursumuz, Büyükşehir Belediyesi ile birlikte devam ediyor. Ney kursunu da vermek istiyoruz. Nasip olursa bu kursu da açmak istiyoruz. Görme engellilerin kursları devam edecek. Görme engelliler futsal takımını kurduk. Okçuluk ile ilgili olarak Gölcük Belediyespor bünyesinde lisans çıkarıp turnuvalara katılmak istiyoruz. Yaz döneminde çalışmalar yapıldı. Lisans hakkında işlemler oldu. Nasipse kurslarımızı yapacağız. Sevgi İzi’nde de nasip olursa 25 Eylül Salı günü yaptıracağız. Başvurularını 21 Eylül’e kadar alacağız. Bir adet vesikalık fotoğraf, ikametgah ve nüfus cüzdan fotokopisi ile birlikte Gölcük Engelsiz Yaşam Merkezi’ne Sevgi İzi için müracaat edilebilir” dedi. Erdem ŞENGÜL

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑